Antistatic: rozhovor Strontium

Antistatic: rozhovor Strontium

16. 06. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
S blížícím se Antistaticem přinášíme další rozhovor. Tentokrát s djem Strontium. Tak co, pojedete? :-)
[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/loga/antistatic.jpg[/IMG]

Mé otazky budou spíše směřovány na techno scénu vychodní evropy. Jak je na tom scena u vás na Ukrajine a v post sovětských zemích jak jsou na tom partypeople atd..
Jsem docela optimista v tom, jak se zde vyvíjejí a hýbou věci. Techno se pomalu stává hlavním undergroundovým proudem a Open Airy jsou vrcholy. Ale pořád jsou tyto události sporadické a opomíjeny sponzory.Takže musím říci, že lepší časy pro Ukrajinu a východní Evropu jsou budoucností.

V české republice je scena a styl techna v každem regionu v jiém stupni nekteré regiony preferují volnější styl jíne mají rady tvrdost.Antistatic je v tom tvrdším pásmu :) urajina je také tak rozdělena nebo se jede na stejné vlně
Ukrajina sleduje tvrdší stranu :-) Electric sounds v techno stylu.

Naše republika by se do vaší vlezla 20 x to pusobí jako by u vás bylo 20 x tolik hudby :) je tomu tak nebo je to optický klam meřítka mapy. když vezmu Ukrajinu jako celek jake hudební styly převládají, pokud to ještě rozdělíme na velkoměst a maloměsta
Odpověď na první část otázky: množství hudby, která vzniká je docela malé. Nejsem schopen vyjmenovat více než 10 opravdových techno profíků. Hoši z Běloruska a Ruska to dělají lépe. Energum 22 je progresívní (Miensk). Samozřejmě že je závislé na investicích a privátním financování. Hlavní styly jsou jiné ve velkých městech a odlehlých částech. Kyjev se snaží být vzorrem, novým rodištěm TOP DJ. Vývoj scény je hlavně založený na extrémech – nejdříve úderné tecno, nebo jeho nejtemnější strana.

Patříš k prukopníkum techno sceny na Ukrajině v 90 letech spomínaš si na začátky
Původně byl Kyjev hlavně jedním z míst, kde byly velké techno akce, nebo jsi mohl poslouchat techno mix přes FM 5, nebo někteří DJ, které jsem znal hráli hard hose a postupně přešli na techno. Někteří vzešli z Drum’n’Base arena. Nebyly tady undergroundové kluby – pronajímali jsme si místa a dělali na nich párty.

Vychodní evropa ma spoustu vyhlašených festivalů a jedním z nich je kazantip
Opravdu! I když není nejlepší pod sluncem, má velkou historii. Hlavně když se taková top akce konala na nově vzniklých místech. Bylo to velmi nebezpečné, ale udělalo to dobrý dojem na každého, kdo se ji zúčastnil. Každý techno – nadšenec čeká na půlku srpna, aby tam mohl přijet a strávit týden bez spánku.

Da se říct že za své dlouholeté pusobení ses stal ikonou ukrainské techno scény a hlavně v Kijevě kde si také před lety založil profesionální dj školu
Teď jsem založil DJ- školu pro mladší kluky. Jsem velmi rád, když vidím a slyším své studenty na párty. Většina z nich má svůj styl a je docela populární v Kyjevě. Vždycky se ti to nakonec vyplatí, když někomu pomůžeš postavit se na vlastní nohy. Plus jsem velmi potěšen, že předávají dál mé poselství, a uvádějí v život mé myšlenky.

Jak je na tom tva produkce
Techno mixy a další materiály, které jsem vydal jsou pořád na Ukrajině. Ale každý DJ, který má své projekty, chce realizovat své traky na vinylu, je to jen otázka času. Doufám, že na to budu mít taky čas.

Pro mnoho lidí je u nás mnoho vychodních djs velká neznámá mužeš vyjmenovat par djs
Hoši, které znám a jsou opravdovými umělci jsou: Ukrajina – Ice, Sender, Chip, Pako; Rusko, Bělorusko: Kisloid, Fish, Fonar, Kompas Vrubel, Energun.

Jak jsi na tom v osobním životě , tvuj volný čas pokud se nevěnuješ hudbě
Jsem velký fanda závodů a WRC. Vezmu své Subaru Impreza, vyjedu ven a vrcholem je, když často poslouchám poslední techno a acid mixy. Volný čas taky věnuji studiu a práci, mám rozvíjející se softwarovou společnost, kterou vedu.

Antistatic je již za pár dnů maš nějaký vzkaz pro partypeople
Chci přinést velkou injekci našeho bláznivého Ukrajinského mixu na vaši akci. Nepočítám s hladkým průběhem :o)

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/strontium.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika