ANTISTATIC: Rozhovor s Chrisem Cowie

ANTISTATIC: Rozhovor s Chrisem Cowie

20. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Další rozhovor s artistem, jež vystoupí na Antistaticu. Přečtě si rozhovor s Chrisem Cowie který mimo jiné vzkazuje "Poselství mé duše je, roztančit vás. Toto je poslání všech DJ. Dám do toho 100 % mě, a doufám, že si mé hraní návštěvníci vychutnají. Pokud ne, budu Vás strašit za dveřma :o)"
[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/loga/antistatic.jpg[/IMG]

Ahoj Chrisi! Nedávno jsi se přistěhoval do České republiky, bydlíš teď v Brně. Jak se Ti u nás líbí? Spousta věcí je tu jiných než v Anglii, jak si zvykáš?
Nepřestěhoval jsem se zde natrvalo. Trávím zde měsíčně tak dva týdny a zbývající 2 ve Velké Británii. Když jsem v ČR, mám podnájem v Praze. Nepoužívám mnoho českých věcí (zvyků), protože zde nebydlím dlouho. I když jsem se před tím hodně stěhoval, bydlel jsem ve Španělsku a Holandsku, mohu říci, že se mi to zde nejvíc líbí. Všiml jsem si, že lidé jsou zde stejní jako ve Velké Británii, i když si myslím, že češi jsou o trochu víc plaší něž Britové. Když jsem poznal život zde, tak si myslím, že bych tady mohl zůstat i několik let. To co vím, je že mám rád atmosféru na venkově. Jsou zde srdečnější vztahy mezi lidmi, které se mi líbí. Nemyslím jen taneční scénu, ale celkový běh života.

Když jsme u toho stěhování jedním z důvodů byla spolupráce s naší přední Djane Luccou nebo jína :-) ?. Jak tato spolupráce vznikla? A jak vypadá vaše tvorba ve studiu?
Poprvé jsem se setkal s Lucckou když jsem žil ve Španělsku. Vycházel jsem s ní velmi dobře, proto jsem se rozhodl, že budeme pracovat spolu. Udělali jsme nějaké věci ve Španělsku a Holandsku, a já jsem zde přišel, abych tu udělal nějakou práci. V Holandsku jsem se nudil, tak jsem se znovu přestěhoval. Myslel jsem, proč ne do ČR. Nepřestěhoval jsem se zde, abych pracoval s Luccou, ale kdyby mě Lucca nenašla v ČR, nebyl bych zde. Kdybych se přestěhoval do Řecka (na což pomýšlím) já a Lucca bychom i nadále pravděpodobně pracovali spolu. Nyní, když jsem zde, je snadnější pro nás pracovat spolu. Pracujeme v malém studiu. Není to jedno z těch studií, kde jsou masívní mixážní konzoly. Je to místnost, pár mluvčích a počítač.

Tvoje hudba je velice rozmanitá, z čeho čerpáš inspiraci pro neustály vývoj?
Hlavně je to láska k hudbě, a to nemám na mysli jen techno. Mám rád hodně hudebních stylů, od Hip Hopu až po experimentální elektroniku. Moje první láska je a bude vždy techno a to protože z ní získávám velkou sílu. Ale v mých klidných momentech mám rád a také píši downtempo chill track. Hudba je věcí nálady, hlavně pokud píšeš, o tom co zrovna cítíš.Pro mě je velmi složité omezit svou osobnost jen do žánru studia, nebo DJ ingu. Jak jsem řekl, největší láska je Techno, ale na několik let jsem ji opustil, protože hodně desek z té doby jsou loopy. To se myslím stalo, když inovace v produkci dosáhla vrcholu. Takže, mnoho producentů techna se rozhodlo rychleji a ztišily bubny, což bylo na chvíli O.K., ale nemohlo to trvat dlouho. Hodně mých inspirací přišlo z Detroitských zvuků, které jsou temné a melodické, rozhýbou tvé tělo k tanci a také ti pomohou otevřít mysl když tančíš. Myslím si, že to všechno předpokládá, že budeš bez zábran k žánru. Pokud to dělá hudba, dělej to taky. Cool!

Vypadá to, že jsi velice originální. Úplně ve všem. Často měníš (respektive měnil) pseudonymy, proč? A kde na ně bereš nápady?
Nápad na přezdívku přišel od detroitských pionýrů. Hodně z nich vydává desky pod různými jmény. Taky se předpokládalo, že to bude cool a mystická věc, když zakryješ svou osobnost. Myslím si, že jsme říkali „nech mluvit hudbu samu za sebe“ a dělali jsme to v mnoha ohledech. Jednou jsem napsal track pod názvem F2 Dominica že Anděl David miloval a byla to jedna z 5 ti nejoblíbenějších desek. Když ji poprvé slyšel, myslel si, že to muselo být napsáno někým z první ligy detroitských producentů. Řekl mi, že byl udiven, když zjistil, že to bylo napsáno a vyprodukováno v Aberdeenu ve Skotsku. Má hudba nezní moc jako detroitské techno, ale byl jsem jim inspirován a předpokládám, že je v ní kus mé práce. Vzal jsem zvuky a přidal jsem k nim svůj vlastní styl.

Na scéně se pohybuješ už dlouho, vzpomínáš na své začátky? Trvalo Ti dlouho než jsi se prosadil, nebo jsi „měl štěstí“?
To nebyl úspěch, který se dostavil přes noc. Zabralo mi to 8 let, než jsem se ustálil. Opravdu nemohu říct, že by s tím mělo štěstí něco společného. Dal jsem to toho hodiny a hodiny tvrdé práce.

Kde hraješ nejraději? Která země je pro Tebe ta nej? Dáváš přednost menším klubům, větším akcím, nebo open airům?
Mé poslední nejoblíbenější místo k hraní byly plážové kluby v Řecku. V některých jsem hrál během pobytu a mé pocity byly nepřirozené. Raději hraji v nočních hodinách. Nejsem příznivcem velkých open air akcí. Takže se zrovna necítím na nich moc dobře. Podle mě má být noc časem na tanec ´.

A když jsme u toho hraní, co říkáš na ráj taneční hudby Ibizu? Hrál už jsi tam někdy, popřípadě kdy a v jakém klubu? Jaké byly Tvé dojmy? Chtěl by jsi se tam vrátit?
Hrál jsem na Ibize jen 2x, a bylo to před mnoha lety. Abych byl upřímný, zdálo se mi, že Ibiza není moc realistická. Pořád je to ale obrovské místo k hraní a párty mohou být nekonečné. Mám raději akce v klubech v Británii jako Cream a the Ministry

Na Antistaticu budeš hrát poprvé, jak se těšíš?
Hodně se na to těším. Dosud jsem hrál v ČR 6x, a vždy to byly skvělé akce. Myslím, že Antistatic bude taky. Rád se setkám s Luccou, protože dosud jsem s ní nehrál.

Chtěl by jsi něco vzkázak návštěvníkům Antistaticu?
Poselství mé duše je, roztančit vás. Toto je poslání všech DJ. Dám do toho 100 % mě, a doufám, že si mé hraní návštěvníci vychutnají. Pokud ne, budu Vás strašit za dveřma :o)

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/cowie.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika