Sony Ericson Hrad House: rozhovor + bio dje Chrise Zandera

Sony Ericson Hrad House: rozhovor + bio dje Chrise Zandera

20. 06. 2005  |  Autor: ozzby  |  Komentáře (0)
První djské zkušenosti získával Chris (nar. 1975) na školních akcích. Jako 18-tiletý spoluorganizoval s DJ Pal Omen Afterhour v Queen´s Pub v Borsdorfu, kde pravidelně hrává každou neděli.
[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/loga/hradhouse.jpg[/IMG]

1. Ahoj Chrisi, úvodem se prosím zkus trochu představit českým partypeople.
Ahoj, jmenuji se Chris Zander, je mi 30 let, žiju ve Frankfurtu, vystupuju jako DJ, skládám vlastní hudbu a kromě toho mám obchod s deskami.

2. Který DJ či producent tě inspiroval na začátku tvé kariéry?
Rozhodně mistr Sven Väth… Poprvé jsem ho slyšel v roce 1991 v rádiu a tenkrát jsem si pomyslel: tohle je přesně moje krevní skupina. Od té doby jsem se naplno oddal elektronické hudbě..

3. Jak bys popsal styl, který hraješ?
Hraju vybranou škálu elektronické hudby od groovy minimal techna až k tvrdým úderným beatům.

4. Kolik hraní v měsíci míváš a kde? Kde máš své rezidentní noci?
Jsem rezidentem v nejlepším frankfurtském klubu zaměřeném na tvrdší muziku U 60311. Jinak mívám 3-4 hraní do měsíce. Doufám, že až se v srpnu představím v ČR, přijdou nějaká hraní tam…

5. Jak vypadá typický německý clubber – věk, styl oblékání atd.?
OH…záleží to na druhu hudby, který poslouchají. Ti mladší preferují tvrdší styl a obvykle nosí úletové účesy a kostýmy (kalhoty s velkými zvony atd.). Ti starší, kteří se orientují na house music, vypadají více stylově…Já jim říkám Cocoonies…ale to už je jiný příběh…

6. V polovině srpna tě čeká festival Sony Ericsson Hradhouse na hradě v Boskovicích u Brna. Co o tomto festivalu víš, slyšel jsi o něm něco?
Samozřejmě, že jsem o něm slyšel. Chris Liebing mi o něm řekl spoustu dobrých věcí…říkal třeba, že tam bylo úžasné publikum. Takže se na toto hraní moc těším!

7. Co si myslíš o line upu Lucca stage, na které vystoupíš?
Jsem velmi zvědavý na set Cristiana Varely, protože on dělal remix pro mou úplně první desku – Lord of sunshine – a kromě toho se těším, že se zase potkám s Felipem. Je to můj dobrý kamarád. A samozřejmě také na Luccu samotnou. Z mého pohledu patří z nejlepším DJkám. Je to vynikající line up...

8. Jaké jsou tvé nejbližší pracovní plány?
Ukončil jsem spolupráci se svým studio partnerem Rene Walliczekem. Dělali jsme spolu dlouho, ale rozhodli jsme se jít každý svou vlastní cestou, jelikož se budeme každý věnovat jinému hudebnímu stylu. Já teď hodlám trávit hodně času ve studiu a chci do konce tohoto roku udělat své první album.
Samozřejmě mě také čeká spousta hraní – včetně vystoupení na vynikajících festivalech jako Love Family Park, Nature One a Hradhouse

9. Jak trávíš svůj volný čas?
Když nejsem ve svém obchodě s deskami, volný čas trávím hlavně ve studiu. A zbytek si rezervuju pro mou přítelkyni, psa a můj oblíbený fotbalový klub…

[IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/zander1.jpg[/IMG] [IMG]http://redakce.poslouchej.net/obr/zander.jpg[/IMG]

Bio
První djské zkušenosti získával Chris (nar. 1975) na školních akcích. Jako 18-tiletý spoluorganizoval s DJ Pal Omen Afterhour v Queen´s Pub v Borsdorfu, kde pravidelně hrává každou neděli.

Od r. 1994 si zahrál v klubech jako Sound Factory Aschaffenburg, the Walzmühle Ludwigshafen, the Toxic at Schweinehalle Hanau a v LOFT club Ludwigshafen. Poté co si otevřel svůj první recordshop High Noon Records v Hanau, následovaly jeho první rezidentury, např. na sérii akcí Give em A House ve Frankfurtu, v Miguel avenue Frankfurt, Optic, Lunatic club Hanau, Anyway Limburg, Palazzo Bingen a Spectrum v Offenbachu. Svou současnou rezidenturu má v klubu U60311 ve Frankfurtu, kde pořádá vlastní klubové noci Needful Grooves @ U 60311 každý druhý měsíc. Na akce si zve jak nadcházející objevy, mladé talenty, tak umělce, kteří ve Frankfurtu ještě nehráli tak často.

Kromě toho od 1996 hrál na afterparty akce Love Family park, v r. 1999 si zahrál po boku Massima a Svena Vaetha. K dalším významným hraním patří: the Spoon birthday at Dorian Gray (kde byl jeho set vysílán živě na HR 3 Clubnight), the Time Warp 11, the Liberty One Festival, the Love & Light in Mannheim, the Love Nation in Berlin, sety v U 603 11 ad.

Začátkem roku 1998 převzal Delirium Recordstore ve Frankfurtu od Joerga Henze, který – po krátkém spoluvlastnictví s vydavatelem časopisu Groove Thomasem (T.) Kochem – v současnosti vede sám. V r. 2002 byl dvakrát za sebou zvolen čtenáři časopisu Groove nejlepším recordshopem v Německu.

V prosinci 2000 se v obchodech s deskami objevuje Chrisova první záležitost – Lord of sunshine vydaný na labelu PV (Pascal F.E.O.S.). Následují remixy Bio mechanics Antony Rothera (PSInet) a Danza Electronica Toni Rios (label Danza Electronica), EP na Tritone a další releasy na PV: Five Elements/Groovin ass a Money Honey.

Roku 2002 založil vlastní label Needful Things Records, kde vydává tato EP: Foreward Thinking, Two of us, Unrelenting, Insurrection, Deep Pass (s výborným remixem od Massima) a o rok později rozjíždí 2.label – Basic Batterns, kde vydává věci ve svém dalším oblíbeném stylu – hard groove.

V roce 2001 zorganizoval jako oslavu 10-tileté existence recordshopu Delirium Frankfurt float na Loveparade, kde s ním v šestihodinovém setu vystoupil také Chris Liebing a Pascal F.E.O.S.
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika