Imperium: Jel Ford -  rozhovor

Imperium: Jel Ford - rozhovor

21. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
24.6. 2005 se opět otevřou brány Bobyho centra v Brně,aby zde proběhlo další pokračování Imperia na které mimo jiné vystoupí i anglický Dj Jel Ford..
Jel Ford – Respekt neškodí!!

Kromě tvrdšího techna, které hrálo prim na dubnovém Imperiu se nyní lineup neskládá pouze z DJs vyznávajících tvrdé techno. Jel Ford je dalším vystupujícím, od kterého můžete čekat inteligentní funky techno plné melodií a líbivých zvuků.

Anglický producent a DJ Jel Ford je již po dlouhou dobu stálicí na světové scéně. Při výčtu jeho úspěchů nemůžeme hned na začátku nezmínit především Jelovu unikátní studiovou produkci. Kromě založení vlastních labelů Rotation a Jericho se jeho tracky pravidelně objevují na předních světových labelech, jako Primate, Platform. Na labelu Jericho můžete slyšet Jelovu produkci nejčastěji. Od zaqložení tohoto labelu zde hostovaly tracky producentů jako Adam Beyer, který se pod pseudonymem Mr.Sliff prezentoval více tracky na několika deskách. Dále jste zde mohli slyšet hudbu od lidí, jako jsou Hardcell, Umek, Misjah, Stanny Fransen či talentovaný Bryan Zentz. V poslední době Jel velmi často spolupracuje s producentem Oscarem Charliem. Jejich společná produkce se již objevila na několika labelech.

Ahoj Jele, jak se vede? Pro začátek se zkus lidem trochu více představit?
Zdravim, mám se docela dobře. Jsem angličan, DJ a producent. Mohli jste mě slyšet na mých labelech Rotation či Jericho a nebo také na některém vystoupení, které jsem v ČR v minulých letech absolvoval. Jsem teď sice vcelku hodně zaměstnaný a ve svém studiu teď trávím hodně času, ale je to ok. Spolupráce s Oscarem Charliem nám oběma vyhovuje. Máme podobný pohled na hudbu, takže zde nehrozí příliš konflikt zájmů :))

Jak proběhlo tvoje první hraní před lidmi?
Tak abych řekl pravdu tak už si ho nepamatuju. Možná to je nepochopitelné, ale je to tak. Asi to bylo průměrné, protože jsem na to velmi rychle zapomněl. Od doby kdy jsem začínal pak ale bylo určitě spousta hraní, která mám až dodneška v živé paměti.

Pamatuješ si nějaké zajímavé hraní z poslední doby?
Dost dobře se mi hrálo před několika měsíci na narozeninové oslavě mých přátel. Akce se konala v jednom londýnském klubu, který byl tu noc uzavřený pro veřejnost. Nakonec, když se lidi dozvěděli jací DJs se tu noc střídají za mixákem, tak se před klubem vytvořily strašné davy lidí, kteří se snažili dostat dovnitř. Bylo to sranda i smutné zároveň. Ale mně tenhle zájem strašně potěšil.. Kromě toho bylo vynikající také hraní u vás. To musím zmínit. Nebylo to sice v poslední době, ale pamatuji si to dobře a moc se mi u vás líbilo.

DJing vs. produkce. Co je pro tebe důležitější a co tě víc baví?
Zajímavá otázka. Řekl bych, že je pro mně velmi důležité obojí. Jedno bez druhého nelze dělat. Mám fakt rád DJing, když si to na akci všichni užívají, to mně hodně naplňuje. Ale na druhou stranu mně taky hodně naplňuje studiová produkce. To je úplně něco jiného, protože v porovnání s DJingem je studiová práce úplně něco jiného. Mám větší volnost při komponování. DJing je hodně o tom být s lidmi, kdežto ve studiu je to více souboj člověka se stroji.

Co nového od tebe můžeme očekávat?
Pokud máš na mysli produkci, tak to se fanoušci mojí hudby mají opravdu na co těšit. Spolupráce s Oscarem Charliem nám teď šlape jako hodinky, takže určitě v brzké době čekejte nějaký nový společný singl, dále se také věnujiá nějakým svým trackům a také několika remixům. Kromě toho se v DJingu snažím zapojovat i některé svoje studiové vybavení, takže se možná brzy dočkáte mého vystupování live.

Jaký je nyní tvůj pohled na techno bussines, v porovnání s tím když si začínal?
Řekl bych, že ikdyž je business s muzikou velmi citlivé téma a spousta lidí si myslí, že to všichni dělají pouze s touhou vydělat, tak to není pravda. Na nikoho nechci ukazovat prstem, ale pokud se člověk zajímá o hudbu a jde mu o ní, tak velmi dobře pozná, které desky jsou udělány jen tak v rychlosti a ve spěchu a jejichž hodnota je velmi nízká. Myslím, že nadprodukce ničí kvalitu a na dnešní scéně se to přesně potvrzuje. Samozřejmě ale existuje spousta talentovaných a kvalitních producentů a velmi často to není pouze o jméně.

Co jiného děláš kromě DJingu?
Času na zábavu moc nemám. Jsem hudbou velmi zaměstnán. Ikdyž zrovna nepotřebuji nutně před uzávěrkou dokončit nějaký track, tak velmi často jen tak posedávám ve studiu a experimentuji. Nemám cíl pro to, kam chci daný zvuk směřovat, ale jen tak jamuju a zaznamenávám výsledky. Často se takhle zrodí menší či větší části pro mé nové tracky. Pokud mám nějaký volný čas, tak ho asi určitě trávím se svojí přítelkyní. Jsem rád, že je tolerantní k tomu co dělám.

Co je pro tebe další krok v hudební kariéře?
Zajímavé. Víš, že jsem o tomhle ani nepřemýšlel. Dělám věci ze dne na den, a nepřemýšlím vypočítavě, že např. za půl roku bude módní tenhle a tenhle styl, tak rychle udělat nějaké takové tracky.. To ne, já si jdu za svým a to mně naplňuje. Za spoustu let v produkci techna jsem se už troufám si říct dostal plně ke svému zvuku, který chci i v budoucnu prezentovat a stojím si zatím. Samozřejmě, že technologie jde dopředu, takže opravdu těžko říct, co bude v budoucnu. Ikdyž jistě vím, že zůstávám u techna.

Na Imperiu se objevíš vedle svého anglického kolegy Bena Sime? Co na něj říkáš?
Jasně s Benem jsme krajani a hodněkrát jsem měl tu možnost se s ním sejít. Ben je člověk, který muzikou žije již od svého dětství. Když bych se měl zamyslet tak asi neznám podobného šílence do mixování a do studiové práce. Ben přesně ví co chce, a kromě kvalitních tracků jsou nezapomenutelná hlavně jeho vystoupení. Jednou jsem si sním dokonce měl možnost zahrát B2B set. Bylo to něco neuvěřitelného. Ta energie kterou do hraní dává. Velký respekt pro Bena Simse!

Dále se objeví švédské trio Headroom. Co ty na to?
S klukama z Headroom se sice znám a také velmi respektuji to, co dělají, protože to dělají dalo by se říct naprosto perfektně již hodně dlouho. Hudební produkce např. od Patrika Skooga, to je pro mně osobně vždycky zárukou super kvality. Abych řekl, tak jsem snad ještě neslyšel singl od Headroomů, který by byl špatný. A jejich DJing? To je kapitola sama pro sebe. Je to neuvěřitelná show. Těším se na ně.

Co takhle vzkaz pro lidi?
Těším se na vás na všechny. Nechte doma stres a špatnou náladu a pojďte se prostě pobavit!!!

0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika