Drumstation 24.6.2005 - Dj PROPAC - rozhovor

Drumstation 24.6.2005 - Dj PROPAC - rozhovor

21. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Dj PROPAC je dj a producent z Mnichova, který přijede představit vinyl DTR001 vydaný na labelu Digital Terrorist v červnu 2005. Vystoupí v pátek 24. června v klubu Matrix na DRUMSTATION v setu na 3 gramce spolu se svým kolegou djem SHUGGARem.
Můžeš nám říct, jak vznikl tvůj nick Propac ?
Jídlo pro psy „Propac“ : )) Ne ne, okolo vzniku přezdívky se neváže žádný speciální příběh. Je to mix slov „Professional“ a „Pack“, ale opravdu nevím jestli to má svůj vlastní význam. Možná jsem byl ovlivněn PRO skaters/boarders a 2PACem :)

Jak dlouho jsi djem a jak jsi s djingem začal?
První kontakt s drumandbassem jsem měl v roce 1994, kdy mě p_e1r kámošů vzalo s sebou na party. Ta akce bylo organizovaná crew, která si říká Mehrzweck Inc. . Upřímně musím říct, že jsem v ten čas ještě vůbec nevěděl, o čem drumandbass v podstatě je. Přesto jsem s nimi šel a byl jsem velmi překvapen silnými basy a rychlostí této hudby. S djingem jsem začal v roce 1995 – samozřejmě doma – pouze se čtyřmi deskami, které jsem si předtím koupil v Londýně. Poté jsem začal spolupracovat s Mehrzwerck crew a získal kontakty s promotéry akcí v Německu. To byly mé první kroky.

Slyšel jsem o vašich společných setech na 3 gramofony s djem Shuggarem. Můžeš mi o tom něco říct ? Hrajete takhle spolu často?
Shuggar měl první myšlenku hrát na tři gramofony, tak sehnal třetí gramofon a začali jsme doma zkoušet kombinování klasických setů společně s různými samply a vokály. Mockrát jsme to před oficiálním hraním nezkoušeli, ale musím říct, že to dopadlo skvěle. Od té doby, co máme label, hrajeme exkluzivně spolu. Výborně se mi se Shuggarem hraje a myslím, že se i perfektně doplňujeme.

Chystáte se vydat Váš první vinyl. Máte zajištěnou distribuci po střední/celé Evropě, nebo jen po Německu?
Ovšem že bychom chtěli distribuovat celosvětově….ale…. myslím, že je to jen sen :) Zjistili jsme, jak moc je těžké z_edskat spolupráci mezi velkými profesionálními distributory. Směšné třeba je, že v USA nebo v Kanadě nedostaneš žádnou distribuci, pokud nemáš nějakou velkou v Evropě..:) Ale jsme optimističtí, distribuci po Evropě již máme zajištěnou..

Jak vypadá dnb scéna v Mnichově ?
Trvalo to nějaký čas, než Mnichov získal své místo na mapě dnb v Německu vedle měst jako jsou Manheim nebo Berlín. V současné době jsou zde asi tři crew, které zajišťují opravdu kvalitní booking.. Před rokem až dvěma prošel Mnichov malinkým pozastavením na dnb scéně, ale myslím, že sezóna 2004/2005 už se nám zase povedla..

Kolik lidí chodí na větší akce v Mnichově ?
Party v Mnichově jsou většinou středního charakteru pro 200 – 400 lidí, s výjimkou obrovských akcí se jmény jako jsou Marky, Zinc, Bukem nebo Fabio & Grooverider, ty jsou opravdu hojně navštěvované.

Jak to máš se skateboardem, surfem či snowboardem? Máš na to čas?
Není to lehké najít si pro to čas, ale snažím se :) Hlavně surfing je jeden z mých nejoblíbenějších koníčků.. Samozřejmě to nemohu dělat v Německu a dojíždět nějak pravidelněji 1300km do Francie k moři, to není možně, ale snažím se alespoň v létě vždy čtyři týdny strávit u moře a věnovat se tomu naplno.. Snowboarding je pro mě také velmi důležitý! Potřebuji adrenalin a myslím, že to je pro mě perfektní odreagování od práce..

Momentální tvoje TOP 5 ?
1. Nu:Tone – Seven Years
2. Logistics – Inside my soul
3. Hell G – Summertime
4. Bcee & Lomax - Missguided
5. Subfocus - X Ray


[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/drum2.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika