Free Mondays - Sazava Fest

Free Mondays - Sazava Fest

22. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Poslední červnové pondělí, které bude tradičně patřit v klubu Roxy večeru Free Mondays bude mnohem klidnější než pondělky předchozí. Tentokrát pro diváky připravil pozvánku festival Sázava Fest, respektive Radio 1 Stage, která je jeho součástí .
Během večera se představí hned tři kapely – Selfbrush, Eggnoise a Folk3mail, a vzhledem k již známému omezení hudebních produkcí v Roxy vypukne celý večer již v 19. hodin!Kapela Selfbrush, kterou tvoří autorsko-aranžerské duo Václav Havelka – Maťo Mišík je přirovnávána k písničkářům jako je Wilco a podobným lo-fi kytarovým projektům. Koncem minulého roku vydali debutovou desku Ghosts of handshake (Good day Recording 2004), na jejímž nahrávání momi jiných hostovala např. Ema Brabcová z kapely Khoiba.

Eggnoise kombinují ve své hudbě téměř všechny žánry, počínaje jazzem a konče výlety do barokní polyfonie. Velmi inteligentní hudba v jejich podání v sobě spojuje tradiční písničkářství se swingem, funkem i dravostí rockové party umí zaujmout, pobavit i roztančit. Jejich aktuální album WHAT A WORLD bylo nominováno na Cenu Akademie populární hudby 2003 v kategorii jazz/blues.

Posledním reprezentantem na pondělní pozvánce na Radio 1 Stage na Sázava Festu bude skupina Folk3mail která se z původně jednočlenného projektu Ondřeje Pečenky rozvinula do plnohodnotné kapely, která se hudebně pohybuje ve spřátelených vodách právě se kapelou Selfbrush apod. tedy na hranici, lo-fi kytarovek a neofolku. Výsledek tohoto mixu si můžete poslechnout buď na jejich desce Zrno (Piper Records), nebo živě 27.6. v klubu Roxy.Po skončení koncertu se o hudební dramaturgii večera v horních prostorách Roxy postarají DJs Radia 1.


Vstup je jako vždy zdarma, více informací naleznete na www.roxy.cz.
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika