Fléda - Boban Markovic Orkestar

Fléda - Boban Markovic Orkestar

22. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Přiští úterý - 28.6. - se na Flédě odehraje posledni velky koncert ezony, prijede dlouhodobe nejlepší balkanska dechovka Boban Markovic Orkestar,která si tak odbude v Brne premieru!
BOBAN MARKOVIC ORKESTAR

Pochází z Vladicin Hanu v jižním Srbsku a koncem 80. let jí byl přiřknut titul “hlavní kapely Srbska”. Ten si drží dodnes.

Hudba Bobana Markoviče je svébytným zpracováním cikánských motivů, které se prolínají s dalšími hudebními a kulturními vlivy spojenými s cikánskou bezprostředností a muzikálností. Pochází z Vladicin Hanu v jižním Srbsku a koncem 80. let jí byl přiřknut titul “hlavní kapely Srbska”, který si drží dodnes.

Do dnešního dne se podařilo Markovičovi a jeho Orkestaru nasromáždit veškeré dostupné prestižní ceny v Srbsku: ‘Trumpet Maestro’ (2x), ‘Golden Trumpet’, ‘First Trumpet’, ‘The Best Orchestra’, ‘Best Concert’. Mnohé díky výkonům na známém jihosrbském festivalu "Dragacevski Sabor" v Guce, festivalu, známém pro své soutěžení o nejlepší cikánskou kapelu a s publikem dosahujícím mnohdy až 300,000 návštěvníků. Boban obdržel prestižní cenu “The First Trumpet” na tomto festivalu (nejvyšší pomyslné ocenění pro dechovkáře” v Srbsku) poměrem hlasů ’10 z 10’. To se stalo vůbec poprvé v historii od založení festivalu v roce 1961… Balkánský region je jedním z těch s nejvíce rozdílnými etnickými kořeny zdejších obyvatel. Nádech orientu tu nechávají Rómové, potomci přistěhovalců z Indie, kteří tu v 19. století zakládali dechové kapely, které byly napodobeninou tureckých vojenských orchestrů. Jednou z nich je i BMO, kterou pro západní svět obejvil prostřednictvím svým filmů režisér Emir Kusturica. Dnes kapela vyprodává turné po USA, na Pepsi Sziget festivalu v Budapesti (2001) museli slavnější Oasis čekat 30 min., než BMO dohrají, protože většina návštěvníků byla na World Music Stage, kde BMO strhli neuvěřitelnou akci…BMO je proslulá svým nasazením, které bere dech!

Guest: AUTOPILOTE / Elektrisch und Shamanisch
Pavel Fajt….bici souprava, elektronika, zive smycky, hlas
Ondrej Smeykal…didjeridoo, elektronika, hlas


Projekt Autopilote vznikl před rokem, kdy P. F. hledal hudebníky ke společnému hraní postavenému na rytmu a zvucích a energetických vlnách. Za více než rok hraní se zúčastnilo na tomto projektu vícero hráčů jak rytmických , tak melodických nástrojů včetně DJs. Současná podoba „ AUTOPILOTE“ je tvořena hudebníky s velkou zkušenosti ze sólových koncertů. Tato skutečnost a neuvěřitelně se doplňující charakter bicích nástrojů a didjeridoo, a spřízněná hudební orientace sama vytvořila toto duo.

Vstupné:180,- / 240,-
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika