MOJE VELKÁ INDICKÁ SVATBA

MOJE VELKÁ INDICKÁ SVATBA

22. 06. 2005  |  Autor: Demno  |  Komentáře (0)
Moje velká indická svatba je klasickým příběhem o mladém muži, který touží po úniku od společenských konvencí ve jménu lásky. Tentokrát se však přesuneme z Anglii 18. století do Indie 21. století.
Korpulentní a dobrosrdečná paní Bakshi hledá pro své čtyři krásné dcery vhodné nápadníky. Jen její okouzlující a tvrdohlavá dcera Lalita jí kazí plány – chce se vdát pouze z lásky… A když Lalita potká bohatého amerického hotelového magnáta Willa Darcyho, přeskočí jiskra. Mezi oběma roste napětí - ale je to láska nebo nenávist? Darcy podle Lality nejeví dostatek respektu vůči Indii a Lalita ho tak považuje za rozmazleného a samolibého Američana. A přesto… pořád musí jeden na druhého myslet. A aby toho nebylo málo, doplní sérii komických nedorozumění ještě další dva Lalitini nápadníci: záhadný a přitažlivý anglický právník Wickham a trochu více rozjařený kalifornský přistěhovalec Kholi, kterému byla Lalita již dávno přislíbena za manželku.

Snímkem Moje velká indická svatba spojila uznávaná režisérka Gurinder Chadha vytříbenou společenskou komedii Jane Austenové „Pride and Prejudice“ s celkem netypickým partnerem: taneční a hudební podívanou Bollywoodu. Výsledkem je nový obrat nadčasového příběhu o hledání lásky – převyprávěný tak, jako nikdy před tím, s drzým humorem, okázalými tanečními scénami a dokonalou romancí Bombajského kasovního trháku. Stejně jako v „Pride and Prejudice“, svede i Moje velká indická svatba dohromady dva lidi s rozdílnými názory, ale tentokrát jsou oba také z jiného konce světa - v shluku barev, humoru a emocí se tu střetává Východ se Západem.

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/svat.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika