Rock for People - 11. ročník

Rock for People - 11. ročník

25. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
V Českém Brodě se koná dne 4 - 6.7.2005 již 11. ročník festivalu Rock for People. Kromě 3 živých scén bude v provozu i ryze taneční scéna GLOBAL ZONE, která za podpory domácí DJské špičky přivítá opravdu hvězdné drumandbassové DJe - Shy FX, J. Majik, Hype.
4. - 6. 7. 2005 se v Českém Brodě koná již 11. ročník festivalu Rock for People. Kromě 3 živých scén bude v provozu i ryze taneční scéna GLOBAL ZONE, která za podpory domácí DJské špičky přivítá opravdu hvězdné drumandbassové DJe - Shy FX, J. Majik, Hype.Sekundovat těmto drumandbassovým osobnostem ze Spojeného Království budou přední DJs domácí scény: Kaplick, Red Alert, Philip TBC, Josef Sedloň, Koogi, Sayko, Dys Martin + C-Lara, Suki a v neposlední řadě Katcha, která za tímto vskutku exklusivním obsazením tanečně orientované stage Global Zone stojí.

HYPE // www.realplayaz.co.uk //

Hype, vlastním jménem Kevin Ford, se začal DJingu věnovat už koncem 70. let, a tak se o něm po právu říká, že pro drumandbass znamená to co Afrika Bambaata pro hip-hop. Své DJské umění má otestováno nejen vždy nadšeným publikem, ale i odbornou porotou. V roce 1989 vyhrál londýnský DMC a reprezentoval Británii na evropských šampionátech. K DJingu záhy přibylo rádio, jeho show na Kiss FM se stala jednou z nejpopulárnějších a v letech 1994 a 95 mu na prestižních Hardcore Awards přinesla ocenění Best Male DJ a Best Radio DJ. Produkci se začal věnovat na počátku 90. let, koprodukoval například hity jako Exorcist a The Bee projektu The Scientist na labelu Kickin`. V roce 1993 založil vlastní label Ganja Records, na kterém vyšel například naprosté klasiky Cops/Fade Away, Shot in the Dark, Ganja Man, nebo Zincův legendární Super Sharp Shooter. V roce 1996 - tentokráte spolu s Pascalem a Zincem - založil label True Playaz kde kromě jich samotných vydávají (nebo alespoň vydávali) Total Science, DJ Hazard, Danny Breaks, DJ Friction, Cause 4 Concern či Universal Project.
Hype je známý především svým old schoolovým zvukem, klasickým rozlámaným junglovým amenem a melodickou, dunivou basou. Na svém kontě má nespočet tracků, kompilací, mixů a remixů. Dlouhé roky turntablistického nadšení ho naučily dělat opravdové divy nejen ve studiu, ale i za gramofony. Z pionýra drumandbassu se tak stal mistr svého řemesla.

J MAJIK // www.infraredrecords.co.uk //

Jamie Spratling aka J Majik se objevil na drumandbassové scéně na počátku 90. let a dá se říci, že ji hned od začátku vzal doslova útokem. V roce 1992 mu u Lemona D na labelu Planet Earth vychází debutový track 6 Million Ways to Die. Jen o dva releasy a zároveň dva roky později už o něm ví samotní Goldie a Grooverider díky nimž mu vychází první vinyl u Metalheadz - Your Sound. V témže roce zakládá svůj vlastní label Infrared Records, u kterého záhy vydává smetánka ostrovního drumandbassu: Goldie, Peshay, Lemon D a Dego z 4 Hero. O tom, že úspěch Infrared Records není jen krátkodobá záležitost, všechny přesvědčí těsně před koncem milénia vydáním LP Nightvision s exkluzivními skladbami od Goldieho, Photeka, Johna B, Total Science a Futurebound. Nové tisíciletí bere útokem stejně jako předtím drumandbassovou scénu. Ze spolupráce s Adamem F a zpěvačkou Kathy Brown vzniká absolutní hitovka Love Is Not A Game, kterou Fabio ve svojí Radio One Show označil za skladbu roku. O rok později vychází album Infrastructure na kterém se podíleli Optical, Dillinja, Accidental Heroes, Futurebound a Future Cut a které přineslo všem dobře známý track Spaced Invader. Mezi tím stíhá vydávat dnes již klasiky drumandbassu jako Solarize, Spacejam, 24Hrs, Capoeira, Tell Me či No Badness. J Majik se nebrání ani všemožným remixům a může se chlubit i takovými jmény jako Groove Armada, Seal nebo Everything but the Girl.

SHY FX

Andre Williams se o slovo přihlásil v roce 1994. Debutoval u S.O.U.R. Records se singly Gangsta Kid a Sound of the Beast. Jeho třetí počin, nejnakažlivější ragga/jungle hit toho roku Original Nuttah, se probojoval až do britské Top 20. Po dalším singlu pro S.O.U.R. na pár let zmizel aby se mohl vrátit moudřejší, zručnější a s vlastním labelem Ebony. Začal se věnovat DJingu a své nově nabyté zkušenosti záhy zůročil v singlu Bambaataa, o kterém se říká, že přepsal pravidla drumandbassu. Další tracky na sebe přirozeně nenechaly dlouho čekat.Úspěch Original Nuttah předčil vokálovým hitem léta 2002, pod kterým je podepsán společně s T-Power. Shake Ur Body skončil v britské Top 40 na sedmém místě čímž prokázal, že i drum and bass má své místo v mainstreamu. Po loňských singlech Murderation, Number One a Ra! mu letos v květnu vyšlo troj CD Jungle Rewind, které je mixem toho nejlepšího z drumandbassové historie.


Festival Rock for People v Českém Brodě který je jednou z nejnavštěvovanějších a nejuznávanějších aktivit na české hudební scéně. Hlavní program na třech živých scénách Staropramen Stage, Filter Stage a Rock & Pop Stage a ve čtyřech dnech poskytne prostor na 120 účinkujícím domácí i zahraniční scény.Součástí doprovodného programu budou i letos speciální relaxační zóny, adrenalinové sporty, stan s počítačovými hrami, internetová kavárna a další atrakce.

Předprodej vstupenek na RfP 2005 probíhá exkluzivně v síti TICKETSTREAM (www.ticketstream.cz) a obsahuje tyto základní druhy vstupného:
- 650,-Kč (od 1.5. do 12:00 hod 1.7.2005) + servisní poplatek
- 780,-Kč na místě
- na jednotlivé dny jsou na místě za 500,- Kč (pondělí, úterý) a za 450,- Kč (středa).

Rock for People 2005

Zahraniční kapely:
GARBAGE /USA/, DIE TOTEN HOSEN /D/, LENINGRAD COWBOYS /FIN/, BEATSTEAKS /D/, CLOTAIRE K /F/, US BOMBS /USA/, MAD HEAD XL /UA/, BLASTED MECHANISM /POR/, BABYLON CIRCUS /FR/, SICK OF IT ALL /USA/, PERSIANA JONES /I/, STRETCH ARM STRONG /USA/, ZDOB SI ZDOB /ML/, ZSK /D/, HORKÝŽE SLÍŽE /SR/, INÉ KAFÉ /SR/, JJ 72 /IR/, JULIE /AUT/, LE PAYACO /SR/, MANGO MOLAS /SR/, METROPOLIS /SK/ a další

Domácí kapely:
DIVOKEJ BILL, CHINASKI, ANETA LANGEROVÁ, WOHNOUT, KRYŠTOF, PRAŽSKÝ VÝBĚR, GAIA MESIAH, MEKY ŽBIRKA, ANNA K & BAND, INDY & WITCH, SUNSHINE, TŘI SESTRY, VYPSANÁ FIXA, HUDBA PRAHA, MARSYAS, VLADIMÍR MIŠÍK & ETC, -123 MINUT, MŇÁGA A ŽĎORP, BLUE EFFECT, MOIMIR PAPALESCU & NIHILISTS, SKYLINE, BUH VÍ, CLOU, SOUTHPAW, COCOTTE MINUTTE, DEN, DŘEVĚNÁ VČELA, E!E, EGGNOISE, ELEKTRICK MANN, FOURTH FACE, GANG ALA BASTA, ZNOUZECTNOST, HRACZKI, BENJAMING BAND, INSANIA, TLESKAČ, JOLLY JOKER & PBU, KHOIBA, KRAUSBERRY, KRUCIPUSK, KURTIZÁNY Z 25. AV., LETY MIMO, MAJKL´S UNCLE, MARADONA JAZZ, MEDVĚD 009, PLEXIS, PROHRÁLA V KARTÁCH, ROE DEER, RUDÉ KOSTRY, SOUBOR TRADIČNÍHO POPU, THE CHANCERTS, THERNE ČAVE, UDG a další..

Více informací na www.rockforpeople.cz

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/rfp_logo.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika