Il Parto delle Nuvole Pesanti ve čtvrtek v Akropoli

Il Parto delle Nuvole Pesanti ve čtvrtek v Akropoli

28. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
že ve čtvrtek 30. června se od 19.30 v Paláci Akropolis uskuteční koncert italské kapely Il Parto delle Nuvole Pesanti (Porod těžkých mraků), která hraje divoký etnorock z Kalábrie, který pořádá festival Music on Film - Film on Music (MOFFOM). Svým stylem kapela připomíná Toma Waitse, Mano Negra, Tiger Lillies, Traband či Echt.
Ačkoliv se 2. ročník festivalu Music on Film – Film on Music (MOFFOM) rozběhne až 20. října, organizátoři přes léto nezahálejí. Kromě přípravy samotného festivalu plánují několik dalších akcí: první z nich bude 30. června v Paláci Akropolis koncert italské kapely Il Parto delle Nuvole Pesanti (Porod těžkých mraků), která hraje divoký etnorock z Kalábrie. Hned o několik dní později, od 8. do 10. července, chystá MOFFOM na hudebním festivalu Colours of Ostrava kinokavárnu, kde představí pod názvem „Musical Visions: Voices From Around The World“ nejzajímavější videoklipy z nabídky americké nekomerční satelitní stanice Link TV a film The Festival in the Desert. V jednání je také prezentace festivalu na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. MOFFOM je vůbec první tuzemský filmový festival, jehož základním tématem je HUDBA. 2. ročník proběhne od 20. do 24. října v několika pražských a uvede v pěti sekcích přes 120 dokumentárních, celovečerních, experimentálních a videoklipů spolu s rozsáhlým doprovodným programem. Více informací na www.moffom.org.

Il Parto delle Nuvole Pesanti je energická kapela z jihu Itálie, jejíž název znamená v překladu „Porod těžkých mraků”. Svým stylem připomíná Toma Waitse, Mano Negra, Tiger Lillies, Traband či Echt. Loni na 1. ročníku festivalu MOFFOM sklidili velký úspěch. Co se skrývá za bizarním názvem kapely, se neví. Původně trio, které vzniklo začátkem 90. let v Boloni, se časem rozrostlo na jedenáct členů, kteří hlučně, energicky a chaoticky nabízeli po klubech svou babylonskou hudbu. Příznačná pro ně byla hned od počátku vazba na tradici kalábrijské hudby, patrná už ve výběru nástrojů (tradiční tamburíny, harmonika atd.), použití tamějšího dialektu a tradičních písniček v novém aranžmá. Z Kalábrie, nejjižnější části Itálie, lidé emigrovali od nepaměti. Ke své zemi si však zachovávali neobyčejně silný vztah, směsici studu a nostalgie, hrdosti a vzteku. Silná kalábrijská identita skupiny se však neustále obohacuje, vstřebává cizí rytmy, zvuky a podněty, nechává se prostupovat a ruší hranice mezi styly. Koncert začíná v 19.30 a vstupenky stojí 150,- Kč.

V kinokavárně MOFFOM na festivalu Colours of Ostrava budou moci návštěvníci relaxovat u hudebních videoklipů ze všech koutů světa - ze zemí jako Dominikánská republika (Juan Luis Guerra), Rumunsko (Nightlosers), Jordánsko (Zafer Younis a Jamal Khleif), Benin (Anglelique Kidjo), Island (Kila), Fidži, Mexiko, USA, Turecko apod. Vedle videoklipů MOFFOM představí v Ostravě film „Festival in the Desert: The Tent Sessions“, který vznikl v koprodukci Link TV a rozhlasového pořadu Afropop Worldwide v roce 2003 na festivalu world music „Festival in the Desert“ v západní Africe nedaleko města Timbuktu. Ali Farka Touré, Tartit, Robert Plant, Justin Adam a řada dalších muzikantů jsou protagonisty tohoto zajímavého filmu, který ukazuje zákulisí hudebního setkání uprostřed pouště. Dále jsou pro návštěvníky připraveny dokumentární filmy z minulých ročníků Colours of Ostrava. Kinokavárna MOFFOM bude fungovat každý den a je významnou součástí bohatého doprovodného festivalu Colours of Ostrava.

Festival Music on Film – Film on Music
. ročník filmového festivalu Music on Films – Films on Music (MOFFOM) proběhne od 20. do 24. října 2005 v několika pražských kinech. Festival uvede 120 filmů dokumentárních, celovečerních, experimentálních a videoklipů, jejichž společným jmenovatelem je HUDBA. Většinou se jedná o originální dokumenty, které v běžné distribuci nejsou k vidění. Videoklipy jsou uváděny ve spolupráci s americkou nekomerční satelitní stanicí Link TV. Dosud potvrzenými zahraničními hosty jsou filmaři Albert Maysels a Larry Weinstein – kandidáti na letošní cenu za přínos filmovému umění. MOFFOM navázal také partnerství s festivalem Zlatá Praha a uvede přehlídku oceněných filmů. Jedna ze sekcí Worldwide Underground představí krátkometrážní alternativní a experimentální snímky. Součástí festivalu bude řada doprovodných programů: např. „Brazil Day“ (filmy, hudba, tance v brazilských rytmech), koncert filmové hudby v podání souboru Komorní orchestr Berg, Open Screen Free Showcase - samoobslužná přehlídka otevřená každému, kdo přinese svůj film o hudbě, spojená s taneční party. Festival se koná pod záštitou pana Jiřího Dienstbiera. Spolupořadatelem je Hlavní město Praha.1. ročník festivalu uvedl 86 filmů z 30 zemí celého světa, 3 světové filmové premiéry, přednášku oskarového režiséra Allana Millera, filmy s odbornou prezentací režisérů, distributorů a herců (např. Ron Mann - kanadský režisér např. film Twist, či Bob Basler - hlavní animátor filmu Žlutá ponorka), němý film Upír z Nosferatu s živým doprovodem skupiny DG307 a 20 doprovodných akcí: koncerty, taneční show i módní přehlídku. Celkem festival v 1. roce navštívilo kolem 7 000 diváků.


0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika