Nookie on da Shadowboat

Nookie on da Shadowboat

28. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
GetPunked v čele s DJ Katchou se po druhém úspěšném vydání noci GetPunked spojili s Shadowbox crew a míří na návštěvu do Prahy. V pátek 1. července se na houseboat U bukanýra nalodí jedna z předních postav legendárního labelu Good Looking Records a zakladatel Strictly Digital – DJ Nookie.
Kromě DJe Nookieho budou první červencový den své vinyly na houseboatu U bukanýra roztáčet DJ Katcha a za Shadowbox DJ Sweg a duo Nitropank.Legendární DJ, producent a moderátor na ministryofsounds.com a bassdrive.com DJ Nookie slibuje, že od něj příznivci zlámaných beatů neuslyší žádné ohrané pecky. Chystá si na ně speciální oldschoolově laděný set plný překvapení ze všech koutů světa a hudebních žánrů. Ze svého bagu bude tudíž tahat nejen drumandbassový základ ale i koření všeho druhu, kterým dodá svému setu ten správný říz.

Potěšující zprávou je, že tato mimořádná drumandbassová událost, která proběhne za podpory Red Bullu a vodky Smirnoff, je jako všechny akce pořádané na houseboatu U bukanýra zcela oproštěna od vstupného.

Pro ty, jimž se jméno Nookie ztratilo mezi mozkovými závity, přinášíme krátké bio:

DJ Nookie, vlastním jménem Gavin Cheung, se cítí doma jak v Anglii tak na ostrove Mauritius. Kromě Nookie mu jeho studiová tvorba vyšla pod jmény Cloud 9, Second Vision a New Balance (společný projekt s Blame). Co se hudby týče – říká, že je jedno co je to, zda-li hiphop, drumandbass či house - hlavně když je to dobré.Už na škole se pohyboval kolem pirátských rádií, electra, hiphopu a jazzfunku. Svá učednická léta si odpracoval u labelu Red Records (dnes Unity Records) kde poznal mnoho ze svých současných studiových partnerů.Jeho prvotinou je singl Give a little love který vyšel u absolute 2 records a později znovu u Reinforced Records. V roce 1995 vydal své debutové LP u Reinforced Records – The sound of music, které katapultovalo Nookieho do středu pozornosti. Snow/Jazzmin pro kultovní label Moving Shadow jeho pozici jen upevnilo.

S LTJ Bukemem se Nookie zná ještě z dob, kdy si k němu s velkým afrem chodil do Red Records kupovat muziku. Když se LTJ Bukem dozvěděl, že Nookiemu vyšly tracky u Reinforced a Moving Shadow, slovo dalo slovo a Nookie se stal členem rodiny Good Looking, jíž se postupem času stal věrný. Jako New Balance mu u Good Looking vyšel track Reflections, jako Second Vision mu vyšel The Italian job a jako Nookiemu mu v roce 2002 vyšlo v pořadí čtvrté, avšak u Good Looking debutové album In@thedeepend, na kterém najdete tracky jako Innerspace, Dimensions of Sound či Natural Experience.

Neméně zajímavé jsou Nookieho remixérské aktivity. Nejenže je jedním z mála, kteří si troufli zremixovat Goldieho nesmrtelný hit Inner city life, ale může se chlubit remixy pro taková jména jako Cutty Ranks, Omni Trio, Ganja Crew či Adam F.Věčná omezení labelů, která znemožňují mladým producentům se prosadit, stejně jako obtížná dostupnost vinylů pro zahraniční DJe ho přivedla na myšlenku serveru na kterém lze za nízký poplatek stahovat downtempo, breaky či drumandbass. Server Strictly Digital spustil v létě 2004 a dnes už se může chlubit jmény jako Defunked, Aquasky, Mathematics, Blame, Carlito, Laroque či dokonce katalogy Moving Shadow, Hospital a Good Looking které jsou v přípravách. Strictly Digital funguje i jako internetový label se vším všudy, a tak zde nachází útočiště i zcela neznámí producenti, jejichž počiny by jinak příležitost ucházet se o přízeň dostaly jen stěží.

Nookie

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/Nookie.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika