Cybertronic: Máme toto opravdu zapotřebí?

Cybertronic: Máme toto opravdu zapotřebí?

27. 04. 2008  |  Autor: Sonja  |  Komentáře (236)
Čtvrtý díl rozporuplné halovky Cybertronic je "naštěstí" za námi. Po minulém, vcelku povedeném dílu, jsem se rozhodla navštívit tuhle brněnskou akci znovu. Kdybych byla bývala tušila, co mě čeká, svojí účast bych si v tu ránu rozmyslela.
Musím uznat, že snahy českých promotérů jsou rok od roku větší. Snaží se k nám vozit hvězdná jména, vyrovnat se tím alespoň trochu zahraniční konkurenci a v rámci možností tak uspokojit české fanoušky. V těchto šlépějích se rozhodli pokračovat i pořadatelé brněnského Cybertronicu. Ti se totiž rozhodli, že uspořádají akci, na kterou jen tak hned někdo nezapomene a vězte, že se jim to vskutku povedlo: na neuvěřitelný zážitek ze dne 25.4.2008 společně se mnou bude ještě dlouho vzpomínat minimálně další tisícovka návštěvníků. Pokusím se atmosféru Cybertronicu IV popsat očima řadového návštěvníka, který si přišel užít celonoční party, netušíc, jaká překvapení ho čekají.

cybertronic

Okolo deváté večerní vstupuji na hlavní stage a první dojem z ní není vůbec špatný: právě hraje Lucca, jejíž set od samého začátku šlape jako švýcarské hodinky. Poloprázdnou stage ignoruji a tento fakt přikládám logicky brzké večerní hodině a v klidu se zaposlouchávám do Lucčina elektro-minimalového setu. V pozadí se vesele pohybují a pohrávají si s očima publika pěkně barevné projekce a lasery vše dolaďují do té správné atmosféry. Lidí pomalu přibývá a já se začínám těšit na následujících sedm tanečních hodin, které mám ještě před sebou.

Ve 22:00 přesně podle line upu Lucca předává žezlo kolegovi Hydrophonicovi. Jeho DJské umění jsem neměla možnost dlouhou dobu slyšet. Moderní techno sound a jeho příjemný poslech mi ale kazí první rušivý a velmi podezřelý element v podobě velkých štaflí v pozadí. Jacísi chlapíci stahují celou projekci za DJem ze scény a za několik málo minut zmizí z mého zorného pole i lasery. Po stáhlé projekci zbyla pouze černá díra a prázdno a Hydrophonic přetahuje svůj set již více jak o hodinu. Společně s přáteli žertujeme, že dnes již žádného jiného DJe neuslyšíme a ještě se tomu hloupě smějeme. Úsměv nám stuhnul na rtech v okamžiku, kdy jsme zjistili, že se žert stal skutečností. V éteru jsme zaslechli, že DJ Orbith nedostal zaplaceno a tím pádem nevystoupí. Začínám se bát nejhoršího. Když nebyl zaplacen Orbith, co potom teprve zahraniční hosté?

hydrophonic

Po minimálně dvakrát tak delším Hydrophonicově setu přichází na scénu Ladyee Jane. Začínám doufat v naději, že se vše v dobré obrátí, když DJane snad ani ne po čtyřech zahraných deskách se zklamaným výrazem opouští gramce. Důvodem jsou otřesné technické podmínky, které jí znemožnily standardně a plnohodnotně zahrát.

Je půlnoc a párty, která by měla být tou dobou v plném proudu, zřejmě končí. Rozsvícená světla a ticho přehlušuje protest všech přítomných. Dožadování se dalšího pokračování akce vrcholí, když se odpojují a odklízí gramce z hlavní stage. Publikum dává silně najevo svojí nespokojenost hutným pískotem a házením kelímků a dalších komponentů směrem k pódiu. Po několika okamžicích se k radosti „partypeople“ gramofony vrací na scénu a ztracenou náladu se snaží rozhýbat Marcco - Imp. Návštěvníci vděčně přijímají jeho přítomnost, i když očekávali příchod zcela někoho jiného.

Smířená s tím, že ani jednoho ze zahraničních hostů neuslyším, jsem o to víc šokována, když vidím jak přichází na scénu jedna z hlavních hvězd večera Steve Angello. Steve přistoupil k dané situaci naprosto profesionálně a bez jakéhokoliv náznaku nespokojenosti začíná hrát set v duchu house a elektra. V tu chvíli ale ještě netuší, že se na něj za malou chvíli zřítí kus stropu, který zničil gramce a aparaturu.

gramec

Vzhledem k nudnosti Angellova setu mezitím zbytečně vyhlížím na La Grottě Agenta, kterého jsem tam zahlédla coby otráveného chlapíka v „davu“, který se za gramofony tu noc vůbec nepostavil, stejně tak jako několik dalších domácích kolegů včetně Orbitha. Znechucená nad celou situací se vracím zpět do „Laser“ hall.

Kupodivu zjišťuji, že dorazil i Darren Emmerson. Ten rozhýbával ospalé a nepříliš početné publikum svým typickým, pomalejším technem. Při poslechu se nedalo nevšimnout jeho častých nesrovnalostí v mixu, ale při dalším přemýšlení mi dochází, že tyto chyby nemusí být jeho vinou vzhledem k otřesným technickým podmínkám. Jehla zřejmě odskakovala při sebenším pohybu od desky a tak oceňuji, že byl Darren ochoten vůbec vystoupit i za cenu mírně nekvalitního setu, který byl alespoň živější než set Angellův. V pár momentech se mu dokonce povedlo zvednout ruce partypoeple a probudit stále skomírající atmosféru.


I když tedy dvě hlavní hvězdy dorazily, po hudební stránce mě ani jeden z pánů nepřesvědčili. Jejich vesměs vlažné sety publikum příliš nerozhýbaly a tak mi při pohledu na poloprázdnou stage, a na ní se těch několik málo desítek pohupujíc zklamaných tanečníků, bylo stydno za celou Cybertronic crew a ani jsem se nesnažila domýšlet, co si v tu chvíli mysleli pan Angello s Mr. Emmersonem o úrovni české taneční scény. O půl páté následoval hbitý techno setík M. Scubermana, kterému se povedlo Boby centrum na poslední chvíli alespoň trochu vzkřísit.

Co dodat na závěr? Myslím si, že je zde už veškerý komentář vcelku zbytečný. Každý si udělá o této akci určitě svůj vlastní obrázek. Obrázek o akci, která zklamala a okradla okolo tisíce platících návštěvníků, zostudila českou taneční scénu a připravila o zážitek a honorář většinu bookovaných DJs.
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

CYBERTRONIC

Pátek 25. 4. 2008
Vstup: Předprodej 390 Kč, na místě 499 Kč
Vystupují:
Steve Angelo, Darren Emerson, Luke Sun, Hydrophonic, Lucca, Angelo Mike, Laydee Jane, Orbith, M Scuberman, Shimek vs. Breeth, Agent a další.
Další informace
236 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
Anonymni
01. 08. 2008 | 12:21:26
+0 | -0

to Cat_Deveraux

No ja si myslim,ze by ta fronta byla hoooooooooooodne dlouha.Asi by v ni stali vsichni sponzori,ktere ten debil podvedl.No a ta sumicka ,kterou by jim mel ten kokot vyplatit by na konci mela asi hodne nul. ops:
David Valmont
01. 08. 2008 | 10:58:24
+0 | -0

to Cat_Deveraux

ja myslim, ze vsickí :) kteri meli s timto zabavnym kabaretem ( nemyslim akci samu ale ten bordel a zlodejnu okolo), se vyparili asi tak jako kdyby do promoterskeho sidla Cybertroniku vpadla atomova bomba ... nebo na trziste se stanky Vietnamcu ČOIka a celni sprava ... ja bych radil postavit se do fronty ... a vyckat jestli bude nekdy v tomhle state nejaka pravni vymahatelnost od takovych fiškuntalu a vykutalencu, jakymi bezesporu pan Krechler je ...

Cat_Deveraux
28. 07. 2008 | 07:25:31
+0 | -0

Krechler

Zdravim, nedávno jsem zamířila na stránky cybertronic.dj a byl tam kontakt na "někoho" kdo vše spravuje když Martínek si odjel na dovolenou do chládku, zapomněla jsem si to číslo opsat a potřebuji nutně něco s nimi vyřídit. Nemáte někdo tento kontakt? Nebo kontakt na někoho kdo v té super akci měl prsty? :D
.-)
04. 06. 2008 | 12:16:54
+0 | -0

krecher

aleeeee.. no slava... mas vice infa? .-))
Anonymni
04. 06. 2008 | 12:05:23
+0 | -0

pan velkopodnikatel

Tak nám už konečně zavřeli to parchanta Krechlera do chladku
Freki
02. 05. 2008 | 02:09:58
+0 | -0
Zdarec lidi, nemate nahodou nekdo funkcni MP3 nebo linky na sety z cybertronicu II ? shanim to kde se da a jedine na vasi strance jsem aspon nasel odkazy, bohuzel nefunkcni.
Afrika islam, ladee jane...
Pokud by mi to nekdo mohl treba reupnout, byl bych rad
ICQ-222355548
marsellino
01. 05. 2008 | 08:32:08
+0 | -0

tenzo

myslela asi darrena emersona, ktery patri do underworld
Tenzo
01. 05. 2008 | 07:30:35
+0 | -0

Na cyberu

hrali Underworld:D
pleban
01. 05. 2008 | 05:37:50
+0 | -0

kočka

nejpěknější holka ze srdcem na cybertronicu
Lopaka
01. 05. 2008 | 10:07:29
+0 | -0

Bueeee

Bože, to je takovej trapas zase. Taková ostudaaaAAA. Už sem myslel, že si znova takovej provar nedovolí. Ještě že sem nejel. Takoví nýmandi jenom kazí pověst dobrým akcím v česku. FUJ!
čéša3
30. 04. 2008 | 12:58:30
+0 | -0
Někteří lidi opravdu neví kam jdou, kam půjdou, kde byli ... ufffff ) Kde sou ty časy když lidi byli sjetí jak hovado a aspoň si to pamatovali )))
lem
30. 04. 2008 | 10:14:57
+0 | -0

pan krechler

jen drobny detail, pan k. dluzi nemale castky penez vsude mozne (nezaplatil kuprikladu ani ubytovani pozvanych djs). na kazdou svini se vari voda, otazka zni, kdo poda trestni oznameni...
Ondřej
30. 04. 2008 | 08:08:50
+0 | -0

4 CYBERTRONIC CREW

nechcete si zkusi otevřít třeba nějakej non stop v centru Brna? Určitě by to odpovídalo vaší mentalitě, náklady jsou taky menší, klientela zajištěná! Ale proboha, už se nikdy nepouštějte do dělání tanečních akcí!!!!!! Tohl eje citlivý a hodně specifický obor a poka'd to někdo bere jako onen NON STOP, výsledek je pak takový jaký je!!!! Předem díky, že už se na naší scéně neobjevíte!!!NIKDY!
deivis
29. 04. 2008 | 07:59:21
+0 | -0
Citadela rulezz.. Skoda jí. Kromě prvního dílu a 6tého s A. Kremerem sem byl na všech..
m
29. 04. 2008 | 07:50:32
+0 | -0
to Honza:sorry,nechtěl jsem se tě dotknout na tom nejintimnějším místě.Nejsem takovej pamětník,jako ty.Pamatuju poslední dva díly.A nechtěl jsem říct,že organizátoři Citadeli byli unterwasermani,jen to,že už ta párty nepokračuje.
groow
29. 04. 2008 | 06:47:32
+0 | -0

honzo

a co tak nezabudnutelne show alfa centauri ..a jasne dark angels toto prave mi teraz chyba na akciach....
Honza
29. 04. 2008 | 03:46:18
+0 | -0

pro toho kdo si říká m

Chlape, kolik ti je že nevíš že párty Citadela měla nemalou řadu dílů a nemálokrát narvala Boby Centrum. Navíc jejich pořadatelé v té době vozili hvězdy které hráli v ČR poprvé a mnoho z nich na dlouho naposled. To že se pokusila neúspěšně vrátit neznamená že jejich pořadatel (byl-li to ten samý jako před lety) je podvodník. Dotklo se mě to jelikož jsem na této párty hudebně vyrůstal.Jen zde v té době bylo k vidění gogo performance na opravdu velmi kvalitní úrovni se skušenostmi ze zahraničí jménem Dark Angels. To jsi asi nevěděl, že? Protože kdyby ano nikdy z tebe nevypadne takový hovno. Citadela byla velmi našlapaná akce a škoda že se nikomu nepodařilo jí oživit.
haha
29. 04. 2008 | 03:14:35
+0 | -0

vysmech

Tak koukam ze ten slavnej cyber byla moooooooooooooooc pekna fraska, nicmene Orbith udelal moc dobre, jen skoda ze Laydee Jane se nepoucila uz z minula a zase tomu zlodeji verila. Jen se divim ze vsichni lidi co do toho vrazili penize si tam samotnyho a velkyho pana Krechlera asias Krachlera :D nenasli a poradne mu nerozslapali tu jeho blbou drsku. Dela jen spatny jmeno cesky scene a navic taky Boby, a v neposledni rade Apokalypse. takze vubec bych se nedivil kdyz by se nechal dobrovolne zabasnout, aby mu bylo lip. Protoze verim tomu ze to nebude mit dlohe trvani a vsichni veritele hpo zadupou do zeme. takze ted uz jedine zbejva poprat Apokalypse jen to nejlepsi a at jim to zadnej podobnej blb nekazy jako PAN KRACHLER!!!!!!!!!
m
29. 04. 2008 | 02:58:42
+0 | -0
no to bych blil, každej normálně uvažující člověk by to za takových podmínek, který tady popisujou stopnul, protože pro lidi je to sice k nasrání,ale lepší než když vědí, že to bude o hovně a nechaji to náhodě,protože chtěji alespoň něco vydělat a risknout to,zkrátka poděl na lidi, kteří se chtěji bavit a to se neodpouští.To by bylo,aby ta akce pokračovala,ale jak to tady chodí,tak akce změní jméno a stejně okolo toho budou stejný hovada jako doposud.Takže nemá cenu do Boby chodit na něco jinýho než je Apokalypsa, protože všechny párty krom téhle po pár dílech kolabovali viz. Citadela.Já jsem tam naštěstí nebyl,protože když jsem viděl,že na netu nabízeji 4+1 lístek zdarma,tak jsem tušil, že to asi neni ok.Ještě by mě zajímalo,jak se hraje zahraničním hvězdám,před málo početným a nasraným publikem,který byli od začátku svědky skandálu??To se zase ČR ve světě taneční hudby uvedla. A je to jen o tom,že většina pořadatelů akcí se snaží jen vyloudit prachy na lidech,kteří se chtěj pobavit a zapařit,pak to nemůže být nikdy v poho a naše taneční scéna se bude pohybovat pořád v době kamenný oproti zahraničí.
prezident
29. 04. 2008 | 02:41:38
+0 | -0
Matte jsi prachsprosta šlapota!!!!!už se do toho neser,kdyz to neumíš
!
DreamP
29. 04. 2008 | 02:32:56
+0 | -0

si dělají srandu ne??!!

tak měla kurva vrátit vstupné a ne se tedka lidem omlouvat, za to, co všechno nestihli, neudělali atd.Shrábli prachy a ted dělají jako by zrovna byli oni ti chudáci, s kterýma se zametlo..........
clubb3r
29. 04. 2008 | 02:24:27
+0 | -0
ha haaa tak by me zajimalo jestli nam tady s tim zvukem vsem zase neco nenalhava protoze sem stal kousek od zvukaru cely akce a nezdalo se mi ze by bylo neco se zvukem :D spis mi prislo ze ty chlapici nebyly moc nadseny a ze si zbalili svych pet svestek a sli pryc...
soulbass
28. 04. 2008 | 11:19:36
+0 | -0
myslím,že v příští anketě DMA 08 by se měla objevit znovu sekce průšvih roku
tomstar
28. 04. 2008 | 09:58:37
+0 | -0

to Mira

Vitej mezi nami.Muzes mi napsat vice na tomstar@rave.cz
toky tokátko
28. 04. 2008 | 04:59:40
+0 | -0

cha cháá

s těma vyhazovačema to byla šou, mi prodhledával tašku a já debil sem si zapoměl schovat 2 pytlíky smíchu a frajer na to kouká a řiká dobrý běž :D:D
Anonymni
28. 04. 2008 | 02:16:18
+0 | -0
oprava myslel jsem ct3 (with svd )
da.kine
28. 04. 2008 | 02:15:14
+0 | -0

line up ct5

udela to jako na 4. pozve si tady treba tiesta a armina a ti tam zase nalakaji lidi i kdyz to minule stali za pič*...

takze za pul roku v boby na ct5
allys
28. 04. 2008 | 02:11:02
+0 | -0

A TED VŠICHNI NA PĚTKU

třeba ot bude ještě větši švanda než ted:D:D tipuju učast na 500 lidi maximálně:D
cube
28. 04. 2008 | 01:42:33
+0 | -0

WTF?

to snad není ani možné.... jak nekdo muze usporadat takowou party, kterou nema z ceho zaplatit? co cekali?: hm? dost divné peklo.. :-D
Jiri
28. 04. 2008 | 01:40:56
+0 | -0

marq

takze leda ze si krechler sehnal jiny jinde ale fakt sem si jich tam nevsiml :)
Zobrazit další komentáře   >>
SOUTĚŽTE
Cybertronic
5x 2 volné vstupy
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika