Hell On Earth Tour 2008

Hell On Earth Tour 2008

25. 09. 2008  |  Autor: redakce  |  Komentáře (1)
Rok se s rokem sešel a o slovo se opět hlásí další ročník evropského putovního festivalu Hell On Earth Tour, který nemine ani Českou republiku. Tradičně nabitá sestava kapel, tentokráte složená převážné z amerických formací, slibuje opět intenzivní a nekompromisní show v duchu názvu celého turné.
Na pozici headlinera přijíždějí propagovat svou zbrusu novou desku američtí metalcoristé Walls Of Jericho, které dále doplní kapely Evergreen Terrace, Cataract, Animosity, The Red Chord, Stick To Your Guns a za domácí scénu vystrčí růžky tepličtí Action. Pražský koncert se uskuteční v klubu Abaton v neděli 12. října, začátek je naplánován na 18:00h. Pojďme si nyní stručně představit jednotlivé účinkující.

Američané Walls Of Jericho jsou právem považováni za jednu z nejvýznamnějších formací moderního metalového hardcoru. Jejich loňské pražské vystoupení doslova smetlo většinu přihlížejících a jasně deklarovalo, že nejsilnější zbraní tohoto spolku jsou živá vystoupení. Jejich ostrý hardcore střihnutý sekanými metalovými pasážemi vyznívá naživo mnohem agresivněji a hruběji než při poslechu z desky. Nejvýraznější postavou kapely je bezesporu charismatická frontmanka Candance Kucsulain, jejíž brutální vokál a zběsilá pódiová prezentace patří neodmyslitelně k hlavním poznávacím znamením této detroitské party.

Po krátkém rozpadu v roce 2001 se kapela vrátila dvakrát silnější, což demonstruje na posledních albech jako jsou „All Hail the Dead“ (2004), „With Devils Amongst Us All“ (2006), EP „Redemption“ (2008) a zejména na zbrusu nové placce s názvem „The American Dream“, v rámci jejíž podpory se představí i v Praze.

Další z kapel, které si představíme, produkuje poněkud melodičtější hardcore, což ale rozhodně neznamená, že by jejich hudbě chybělo patřičné nasazení a hardcorová přímočarost. Řeč je o kapele Evergreen Terrace, jejímž hlavním mottem je bavit svou hudbou sebe i své fanoušky. ET jsou kapelou, která zásadně ignoruje moderní trendy, veškeré věci si řeší po svém a jedinou jistotou na jejich koncertech je, že se vždy stane něco šíleného. Jejich „heavy“ hardcore-punk-rock zafunguje především pro ty, kteří se chtějí na koncertě hlavně bavit. Pokud stále nevíte co čekat, zvolte jako ukázku například album „Wolfbiker“ z roku 2007.

Dostáváme se k jedinému zástupci starého kontinentu mezi záplavou zaoceánských kapel. Cataract lze považovat za jakousi evropskou odpověď na narůstající vlnu amerických hardcore-metalových formací v čele s nedotknutelnými Hatebreed. Původně čistě hardcorová formace se v průběhu své činnosti nechala ovlivnit řadou vedlejších činitelů a tak není divu, že v jejich současné hudbě nalezneme vlivy kapel jako Slayer či At The Gates. Kapela nám přiveze představit své nové album s názvem „Cataract“, které vyšlo na jaře tohoto roku.

Další americká úderka, Animosity, vstoupila na scénu v roce 2000 a průměrný věk jejích členů byl tehdy 15 let. To však vůbec nevadilo labelu Tribunal Records, který jim v roce 2003 vydal desku „Shut It Down“, která vzbudila zasloužený ohlas a vyhodila kapelu do povědomí veřejnosti. Kombinace hardcoru, thrashe a death metalu oslovila později firmu Metal Blade, u níž v současnosti vychází deska s názvem „Animal“, jejíž produkce se ujal Kurt Ballou (Converge). Kapela s obrovským potenciálem si trpělivě šlape cestičku, jejíž směr se ubírá stále vzhůru.

Do výčtu nám chybějí ještě tři formace. V případě The Red Chord se připravte na pořádný, přesto strukturovaně organizovaný bordel – velmi hlučný death metalový nářez snoubící se s corovým základem a grindovými kořeny provětrá na začátek ušní bubínky všech návštěvníku Abatonu. Od Stick To Your GUNS, lze očekávat dřevní old school HC-punk nářez. Jakoby navíc se v Abatonu představí domácí Action, jež hrají rychlý a výživný metal/core moderního stříhu. Momentálně jsou jedněmi z vybraných aspirantů na předskakování samotným Slayer a to by mělo o kvalitě jejich hudby také něco napovídat.

Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion a www.shindy.cz za cenu 420,- Kč (v elektronických předprodejích je cena navýšena o servisní poplatky). Více informací o koncertu naleznete na webových stránkách www.obscure.cz a tel. číslech 775095666 a 774220183.

Dodal: Tomáš K., Obscure Promotion
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

HELL ON EARTH TOUR

Neděle 12. 10. 2008
Vstup: 420 Kč
Vystupují:
Walls of jericho (usa), Evergreen terrace (usa), Cataract (swi), Animosity (usa), The red chord (usa), Stick to your guns (usa), Action (cze)
Další informace
1 KOMENTÁŘ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:

16. 10. 2008 | 03:59:00
+0 | -0
Hledám střapatého týpka s modrýma očima z Hell on earth v Abatonu 12.9.2008 :-D Úsmivali jsme se na sebe jak magoři a taky jako správní magoři jsem si neřekli ani slovo samozřejmě :-D Proto mu někdo vzkažte, ať mi urychleně napiše zde : hellone@seznam.cz :-)
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
SpringFunk 2020 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (115 MB)
Mastermix #647 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (120 MB)
Mastermix #648 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (124 MB)
Mastermix #649 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (118 MB)
Mastermix #650 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (119 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika