TRABAND - 23.6. Palác Akropolis !!

TRABAND - 23.6. Palác Akropolis !!

03. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Dne 23. 6. 2005 od 19:00 hod. se koná historicky významný koncert pro skupinu Traband. Koncert nese podtitul "TRABAND - 10 let na cestě" a bude se slavit ve velkolepém stylu.
Kromě zajímavých hostů, budou na koncertě přítomny i televizní kamery. Ze záznamu oslavy desátého výročí skupinyTraband vznikne DVD a CD, které vyjde koncem letošního roku. Skupina Traband, se proslavila svým originálním hudebním stylem "dechno" a intenzivním koncertováním získala řadu oddaných fanoušků a to nejen v České Republice. Zároveň své vystoupení vybrousila do divoké jízdy plné překvapivých zatáček, které Traband zvládá s přehledem sportovních aut a tak koncert slibuje výtečnou podívanou.

Čím je tato možnost nahrávání zajímavá pro Jardu Svobody (leader Trabandu):"Já nejsem velký příznivec záznamů živých vystoupení - atmosféra koncertu se nedá zachytit na žádný nosič. Ale na druhou stranu, je to pro nás možnost, jak znovuoživit některé písničky, které si lidí stále žádají - třeba ty z naší první desky anebo nikde nenahrané skladby." Kdo se objeví na pódiu kromě současné sestavy? "Samozřejmě bývalí členové Trabandu a také všichni, kteří s Trabandem v minulosti nějak spolupracovali: harmonikář Václav Koubek, herec a saxofonista Vladimír Javorský, skupina Naholou 25, členové divadla Na voru, kytarista a mandolinista Přemysl Haas ze skupiny Navzájem a chystáme i překvapení."

Traband bude pokračovat v oslavách i během celého léta a to společně s festivalovými návštěvníky na mnoha podiích ČR jako jsou např. Colours Of Ostrava, Zahrada, Folková růže, Setkání na Konopišti a další.

stručná historie:
Koncem 50. let minulého století se v DDR začalo vyrábět vozítko trabant, v USA hudba jménem rock´n´roll. Rokenrolové vozítko Traband vyjelo do světa z Čech roku 1995. Kytara, basa, bicí. Hraj jak umíš, ostatní přijde samo, říkali si muzikanti. Jednoduché rockové písničky s chytrými texty, napsal o nich někdo. Odvrácená strana country, řekl o nich jiný. Country-punk, posmíval se třetí. O čem to mluví? ptali se někteří. Odpovědí bylo CD "O čem mluví muži".

Poněkud primitivní stavba prvotního Trabandu brzy přestala vyhovovat náročnějším cestám, a tak byl o pár let později původní punkovatý dvoutakt přestavěn na dechno-pubový pětiválec (trubka, tuba, klarinet, banjo, bicí), uzpůsobený k objevitelským plavbám. Bylo zjištěno, že svět není jenom Amerika, a byly objeveny nové krajiny: Pobřeží Kocoviny, Jižní Agónie, Kočičína, Mys Dobré Naděje. Tento model konce minulého století zachycuje album "Kolotoč", plné veselých písní o nešťastných mužích, padlých ženách, padlých andělech, trosečnících života, potápějících se lodích. CD "Road movie", plné roztodivných zvuků a hlasů, je písničkovým deníkem z cest,soundtrackem k imaginárnímu příběhu o cestě tam a zase zpět. Nejnovější album "Hyjé!", za které skupina získala ocenění České akademie popularní hudby Anděl 2004 v žánru world music, je pokračováním neřízené dechnojízdy,tentokrát ve společnosti rytířů, pánů v kočáře, krasojezdkyň a jezdců z apokalypsy. Hudebně v sobě shrnuje všechno, čím kapela za dobu své existence prošla.


[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/Traband_berlin.gif[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika