Rozhovor s Dalinem k Apokalypse.

Rozhovor s Dalinem k Apokalypse.

08. 06. 2005  |  Autor: erow  |  Komentáře (0)
Chcete se něco dozvědět o Apokalypse??Čtěte rozhovor a otázky,které vznikly z dotazu, které Dalinovi chodí do mejlu...
1.Ahoj Daline, jak probíhají přípravy na červnovou Apokalypsu?
Ahoj, přípravy vlastně „finišují“. Dokreslují se poslední zábrany, elek. rozvody a objednávají se hotelové pokoje pro Djs  Celá realizace Apokalypsy bude začínat čtvrtkem (16.6.), bude se připravovat vše v klidu a pohodě, vždyť je to oslava :-)

2.Rozhodli jste se změnit místo konání téhle párty, a to z Boby centra do pavilonu G1. Jaké měla tato změna opodstatnění? V čem se bude tento díl Apokalypsy lišit?
Přesun Apokalypsy z Boby centra na Bvv má více důvodů a opodstatnění.Je to jubilejní 20té pokračování, a to by mělo být odlišné. Na Boby jste jako pořadatel hodně omezen, protože hlavní část scény už je vybudovaná a neměnná. Na Boby se špatně hledá možnost skloubit 20ti metrové plátno s dekoracemi, těžko zde mohu udělat výběhové molo pro Rushe apod.Také jako pořadatel jsem zde 100% omezen bary a celkovou gastronomií.Já třeba piji nejraději víno, a to si na vlastní akci musím jít kupovat do vedlejší Billy? To si chci dát Fantu a stojí mě to 50 czk? Na Boby jste nájemce a tím to prostě končí, ovšem aby vám Boby centrum kazilo reputaci, protože lidi nemají ve 3 hodiny co pít? Že jim dojde pití a ráno zjistí, že ho měli? Že si prodávají své značky pití a tím vám poruší smlouvy o nájmu, ale také vám odstoupí od smlouvy sponzoři? NE! A NE A NE! Toto se prostě na Apokalypse stávat už nesmí a už vůbec ne na 20tém díle. Boby je super prostor, ale G1 na Bvv je luxusní a více multifunkční…

3.V line-upu jsou z větší části zastoupeni Djs, hrající poměrně drsné techno i schranz… Jaká bude podle tebe Apokalypsa po hudební stránce?
Minulá Apokalypsa s Green Velvetem a Schumacherem byla trošku experimentální. Spousta lidí řešilo věčné téma Green Velvet a i když na jeho Dj actu nebylo nic „neobvyklého“, cítili jsme povinnost tohoto velikána ukázat, ovšem, že bychom byli s jeho výkonem spokojeni se říct nedá. A proto takový „hardcore“ lineup na narozkách Apokalypsy. Myslím, že toto bude nejtvrdší Apokalypsa, co kdy byla. A všechno to zakončí Sven Wittekind, což je už v podstatě techno-metal.. Ale třeba konkrétně on je pro mě velkou výzvou, abych do konce akce vydržel. A to je pro mě už opravdu výkon..

4.DJ Rush hrál na vaší párty přesně před rokem. Z jakého důvodu jste se ho letos rozhodli obsadit znovu?
Úplně jasná odpověď – Dj Rush měl největší návštěvnost v celé historii Apokalypsy a to jsme lidi ještě posílali domů, protože hrozilo zadušení!A myslím, že je to právě on, kdo má právo zpečetit 20 dílů Áčka. To, že je to podle mě nejžádanější Dj v ČR (myslím, že doba C.Coxe už odešla), že má velké charisma a opravdu je jeho set SHOW, nikoliv PR kecama vyhoněnej standart, si říkat myslím nemusíme….

5.Mezi DJs vystoupí i Daho a Ginger aka Hrdzavý a Škaredý. Daho hrál na Apokalypse před několika lety a jeho vystoupení prý nebylo zrovna úspěšné… Proč jsi tuto dvojici jabloneckých „murder boys“ letos obsadil?
Protože jejich projekt Hrdzavý a Škaredý nás opravdu nadchnul. Protože se hodí do konceptu červnové party, protože používají mikrofon,protože jsou hustí.To co se stalo tenkrát na Apokalypse, kdy Daho hrál až příliš inteligentní sound a lidi to nevzali, je historie, protože jak lidi vyspěli tak D&G leccos změnili. A jsem hrdý, že je máme na narozeninách. Vždyť i oni jsou součástí předešlých 19ti dílů.

6.Jméno Apokalypsa se objevila i v některých bulvárních médiích, kde dříve nebyla – změnili jste koncepci reklamy?
Asi myslíte časopisy vydavatelství Stratosféra čili převážně Spy a SupeSpy. Nemění se koncept reklamy na Apokalypsu, to se jen mění lidé okolo nás a větší popularitou Apokalypsy získáváme více možností právě v tomto „bulváru“. Podle marketingového průzkumu, který jsme dělali s firmou Exclusive by TT jsou tyto časopisy velmi účinné i pro mladší generaci lidí a jejich čtenost dosahuje 100.000. Také je to trochu imageová věc, ukázat i starším lidem různého zaměření, že takové akce u nás jsou, ať také rodiče ví, na co těm dětem dávají peníze, také to dělá velké divy s novými sponzory, kteří nás hned oslovují…Ale to nic nemění na Apokalypse, lepí se plakáty , rozdávají se po klubech letáky….

7.Jaké je složení realizačního týmu, kdo všechno vlastně dnes stojí za realizací této párty?
Udělali jsem velké funkční změny v celém Apokalypsa teamu. Hlavní pořadatelská firma se jmenuje HGV production, což je Dj Jerry, který se stará o outdoor reklamu, komunikaci s pronajímatelem, lidmi apod. To stejné Ing. Pavel Hartmann. Po té jsem tu já, jako finanční složka akce, sháním na Apokalypsu peníze od sponzorů, řeším reklamní kampaně s medii, ostatní objednávky, administrativu, finanční projekty apod.- čili reklamní agentura. Pr začala psát Míša Salačová, která studuje žurnalistiku, produkci na akci na jedničku řeší a realizuje Tonda Procházka (Orion Hall/Hradhouse). Každý máme pod sebou dalších x lidí ale těm se sláva na rave.cz nedostane..

8.Hlavním sponzorem Apokalypsy se stala společnost Exclusive by TT. Jaká je její návaznost na tuto akci?
Hlavní návazností jsem asi já, jelikož je to firma, kde jsem podílníkem chcete-li akcionářem a zároveň marketingovým ředitelem  Exclusive by TT (nebo by TT – těch forem společnosti je více) vytváří portfolio značek, které marketingově podporuje a vnáší mezi lidi.V současné době máme v našem portfoliu Wilson , Atomic , Spyder , Klimatex a teď jsme naposledy koupili Morgan, což je dámská móda a parfémy. A tyto značky jsou určitě zajímavé také pro parties, pro mladé lidi. Mohu říci, že Exclusive by TT bude od podzimu 2005 výrazně podporovat i jiné akce než je Apokalypsa. A zde je také zvláštní trochu jiná věc, a to ta, že najednou jsem se ocitnul i na druhém břehu. Nabízel jsem sponzorství i jiným pořadatelům , ovšem mohu říci, že jejich chování a absolutní obchodní neznalost mě odradila od sponzorovaní takové akce. Myslím, že ten dotyčný brněnský pořadatel se teď jistě červená :o)

9.Chystáte nějaké „vychytávky“, něco, na co se můžou všichni těšit?
Tak jak koukám na poslední konané akce, myslím že hlavní vychytávkou bude, že se splní to co má, a že se nebude končit v 5:00 ráno, že na nás bude svítit laser, projekce a nebo, že hlavní headliner nezkrátí svůj čas. A to mohu potvrdit, že bude. Má smysl psát, že Rush chystá překvapení, o kterém ani já nic nevím, jen tuším? Nemá, to už lidi ví...

10.V poslední době poněkud klesla návštěvnost větších akcích. Jakou to má podle tebe příčinu?
Příčin je hned několik – hlavně je toho už moc! Kdyby před rokem, dvěma tady byli The Prodigy, tak se tam nehneme a teď? Nic! Týden potom Citadela, ještě větší průser. A proč? Vždyť je každý měsíc na Boby akce! Ale mohu říci, že jediné co mě překvapilo, je malá návštěvnost Orion Hallu. Citadelu a její průser jsem tušil, té další akce na Boby taky….Je toho zkrátka moc, promotéři si neuvědomují, že napsat za Dje do závorky De, Uk už nic neznamená, lidi to akorát štve a nechodí, protože nevěří. U Rushe vědí kdo to je, tak proto jsou předprodeje takové jaké jsou – dobré  Jediné, co jsem fakt nepochopil byla Orionka (i když tam čas maturit a výplat byl špatný), u těch ostatních je to jasné.

11. Můžeš nám už teď prozradit něco o Apokalypse, která bude následovat?
Jediné co mohu říci je, že dáme proti sobě nebo lépe řečeno k sobě 4 gramofony a 2 opravdu významné postavy světové techno music !!!! A myslím, že 17.6. už lineup uvidíte na Apokalypse :-)

[IMG]http://www.redakce.poslouchej.net/obr/dalin.jpg[/IMG]
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2021   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika