BASSPROOF

Datum: Pátek 9. 10. 2015 až Pátek 9. 10. 2015
Místo: Jihomoravský kraj - Brno - Malá Amerika
Styl: drum and bass
Cena: 150/190 Kč
Popis: Bassproof samozřejmě neopouští Favál, ale po roce bylo potřeba zase uspořádat nějakou tu pořádnou halovku. Proto se 9. října můžete těšit na Bad Company a samozřejmě elitní český support na Malé Americe.

Zeptat se drumandbassového fanouška, jestli zná pecky jako "The Nine" či "Planet Dust", by bylo asi jako zeptat se v libovolné české hospodě, jestli se tam točí pivo. Tahle partička, často také vídaná pod logem ")E|3(", patří mezi ty největší techstepové a neurofunkové legendy.

Svým nejproduktivnějším obdobím si uskupení Bad Company prošlo v letech 1998-2005 ve složení Jason Maldini (Maldini), Darren White (dBridge), Dan Stein (Fresh) a Michael Wojcicki (Vegas). Právě tehdy vydávali ty nejznámější vinyly - "The Bridge", "4 Days", "Nitrous", "Torpedo", nebo víče zmiňované "Planet Dust" a "The Nine" (který mimo jiné v roce 2008 redaktoři časopisu Kmag zvolili nejlepším dnb trackem všech dob).

Roku 2005 se Fresh vydal na sólovou kariéru, během které si vyzkoušel produkci nejrůznějších subžánrů dnb - dlouhou dobu produkoval tvrdší pecky a v poslední době neurofunk vyměnil za mainstreamové tracky, které jsou občas ke slyšení i v FM rádiových stanicích. Úspěch se Freshovi nedá upřít, povydával tracky na prestižních labelech jako Breakbeat Kaos, Ram Records, V Recordings či Valve.

dBridge založil vlastní label Exit Records a na rozdíl od ostatních Bad Compaňáků se vydal spíš experimentální, klidnější cestou, o čemž mimo jiné svědčí výběr producentů, se kterými dBridge spolupracoval: Instra:mental, Fierce, Break, Survival, Calibre či Skream. V neposlední řadě stojí za zmínku dBridgův Autonomic Podcast, díky kterému se stal tím hlavním průkopníkem mini subžánru zvaného autonomic dnb.

Maldini a Vegas dodnes tvoří pod oficiálním názvem Bad Company UK (kvůli právnímu sporu, který vyhrála stejnojmenná rocková kapela ze 70. let). Vlastní label Unique Artists, většinu tracků však vydávají na oblíbeném neurofunkovém labelu Bad Taste Recordings. Někdy spolu ("Eyes of Truth"), někdy separátně ("Icarus"). Někteří z vás si možná pamatují na Break4Beats na Flédě, kde vystoupilo uskupení Blokhe4d, což byl právě Maldini, Vegas a švýcarský producent Uman. Za velice krátkou dobu se téhle trojce podařilo vydat pecky jako "Great Cities", "The Last Days of Disco", "The Way Life Used to Be" či "Gutter Queen". Ty dodnes slýcháme na akcích, jsou totiž stejně dech beroucí a nadčasové, jako výše zmíněné pecky, které Bad Compaňáci vydali v původním složení.

A na závěr malá zajímavost: jedno z největších mezinárodních drumandbassových fór Dogs on Acid vzniklo z diskuzního fóra, které měli Bad Company na svých starých webových stránkách. Jednoduše řečeno, na co Bad Company sáhne, z toho se stane legenda.Vedle Bad Company vystoupí několik brněnský stálic. Ghostbusters je nově vzniklá brněnská dvojka redrumáckých DJů Zaiona a Caspera. Společně pořádají právě Bassproof a taky stojí za nově vzniklou brněnskou DJ školou TEMPO. Jejich sety jsou většinou svižně namíchanou směsicí bassových, našláplých neurofunků se svižnými a dynamickými deepy.

Dephzac je rodák z Nových Zámků. Má za sebou více než 10 let aktivní drumandbassové kariéry. Může se pochlubit opravdu úctyhodným počtem releasů na labelech, jako Fokuz, Dispatch, Citrus, Fallout či Esprit. Kromě toho také založil dva vlastní labely – Dephrecords a Blackrain Recording. Jeho tracky se nesou v klasické techstepové tradici, což znamená čistý zvuk, svižnost, prostě ideál na party!

X.Morph a Sayko jsou jména, která opravdu netřeba zdlouhavě představovat. Každý je zná, každý si je vždy rád poslechne a všichni víme, že tou opravdovou a zaslouženou českou dnb špičkou jsou právě oni. Často se vedou spory, kdo že je za tím pultem lepší? Sayko? X.Morph? Přijďte si je poslechnout na Bassproof a můžete posoudit sami!

Vaczech je jedním z členů brněnské crew Bassinfection, která je známá především pořádáním velkoformátových akcí na Zbrojovce. Kdo má rád opravdu tvrdý, ale hodně tvrdý drumandbass, ten si přijde na své, neboť Vaczech je v tomto oboru mistrem.

No a potom nám zahraje ještě jeden DJ. Kdo to bude? Ten, kdo vyhraje Bassproof DJ Contest! O vítězi rozhodne odborná porota, ale také výsledek hlasování! O soutěži se dozvíte více pod následujícím odkazem:
Web: www.facebook.com/events/439219629583157
BASSPROOF
Bad Company, Ghostbusters, X. Morph, Dephzac, Sayko, Vaczech, Contest winner

Malá Amerika

Hybešova 1
Brno
616 00
JE ČAS VYRAZIT NA
MP3 DOWNLOAD
SpringFunk 2020 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (115 MB)
Mastermix #647 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (120 MB)
Mastermix #648 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (124 MB)
Mastermix #649 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (118 MB)
Mastermix #650 (Mixcloud.com)
26. 03. 2020 (119 MB)
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika