Digitonal Praze představí novou desku

Digitonal Praze představí novou desku

11. 04. 2011  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Projekt Digitonal skladatele filmové hudby Andyho Dobsona představí už tuto sobotu v Akropolis nové retrospektivní album Be Still My Bleeping Heart. Klávesový virtuóz a klarinetista s sebou na průběžný festival Music Infinity tentokrát zasvěcený londýnskému labelu Just Music přiveze také okouzlující houslistku Samy Bishai a Joshua Doherty, který se Digitonal na koncertech stará o rytmiku.
Poslední koncert Digitonal na Music Infinity v únoru 2009 byl podle dobových recenzí zážitek, publicista Mycklik dokonce psal, že na celý život. "Jemné zvuky se tak dlouho převalovaly zprava doleva a teprve tehdy, když se na jedné straně řádně vypovídaly, zase si to vesele štrádovaly nazpět, až se vám z nich zatočila hlava," popsal tehdejší koncert v Paláci Akropolis.

Ten letošní bude snad stejně vydařený. Ssoudě podle aktuální desky - retrospektivní kompilace skladeb z let 2002 až 2008 postihne všechny dosud vydané zásadní skladby.

Digitonal patří mezi oblíbence pořadatelů věhlasného festivalu The Big Chill, jehož česká mutace se před lety na jednu sezonu zastavila i v Praze na Střeleckém ostrově. Jejich výjimečné pozice si všiml i pořad Selector British Council, podle jeho tvůrců Digitonal patří mezi nejzajímavější live act současnosti.

Digitonal fanoušky elektronické hudby laskají už od devět let. Kvůli fúzi klasiky zabalené do moderního hábitu bývají přirovnáváni k The Orb, Future Sound of London, nebo Orbital. „Pohybujeme se v žánru, kde se dá zúročit spousta různých hudebních vlivů – od vážnohudebního minimalismu až po beaty značky Warp,“ říká k tomu hlava projektu Andy Dobson.

Spolu s Digitonal na Music Infinity vystoupí další dva zástupci vydavatelství Just Music Marco Union s deskou A Lost Connection a dvojice Echaskech s aktuální nahrávkou Shatterproof.

On-line jsou vstupenky k dostání přes Ticketpro

www.digitonal.com/

Dodal: Pavel Eichler, Barometr
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

MUSIC INFINITY

Sobota 16. 4. 2011
Vstup: 299/399
Vystupují:
Digitonal, Marconi Union, Echaskech
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno: Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika