John Digweed na Elektře a letní scéna Flédy u brněnské přehrady

John Digweed na Elektře a letní scéna Flédy u brněnské přehrady

04. 02. 2015  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Brněnský klub Fléda pokračuje v sérii změn a vylepšení, které nastartoval v loňské sezóně. V následujících měsících Flédu čeká i největší výzva letošního roku, a to otevření nové letní scény.
V minulém roce nemohly návštěvníkům uniknout změny, které Flédu posunuly ke středoevropské klubové špičce. Úprav se dočkala nejen fasáda, ale také interiér klubu, který díky architektům a designerům dostal moderní vzhled. Potěšit nejen oči, ale hlavně uši fanoušků, zvládá nově i špičkový aparát od firmy d&b audiotechnik v hodnotě přes 3 milióny korun. „Při renovaci a přípravě nového designu jsme si vybírali osvědčené  architekty a designéry. S výběrem hudebního aparátu nám pak pomohla zpětná vazba a zkušenosti vystupujících kapel. Výsledná kombinace interiéru a perfektního zvuku nás nadchla. To se po tolika letech v branži často nestává,“ dodává Lukáš Stara, provozovatel klubu Fléda. Výrazné zlepšení zvuku doplní i plánovaná dostavba nového pódia, které tak splní technické nároky velkých hudebních hvězd. To, že se na Flédě odehrávají velké změny, dokumentuje i získání mezinárodního certifikátu Hard&Smart, jenž garantuje návštěvníkům bezpečnost a kvalitní zázemí klubu.
 

Hudební klub tvoří hlavně program a ten se Flédě daří, což potvrzuje řada vyprodaných akcí z podzimu 2014. „V březnu pódium ovládnou dvě velká zahraniční jména, na jejichž vystoupení pracujeme už několik měsíců. Aktuální hvězdy indie scény The Subways a kouzelníci na pomezí rocku trip-hopu Archive přivezou nejen oslnivou show, ale hlavně zážitek, který se nebude jen tak opakovat,“ říká Ondřej Bača, dramaturg klubu Fléda. Neméně silný zážitek slibuje i dubnový koncert amerických Wovenhand, kteří na pozvání k.y.e.o. shows předvedou uhrančivou směs country, alternativního rocku, punku a neofolku. Milovníky elektroniky a klubové noci Elektra v dubnu potěší příjezd Johna Digweeda. V klubu Fléda se budou konat i desítky dalších akcí pro příznivce různých žánrů (podrobný seznam naleznete na www.fleda.cz/program).

John Digweed

Ojedinělou programovou položkou bude vzpomínka na nedávno zesnulou Lenku Zogatovou, hybatelku brněnského a česko-slovenského kulturního dění. Za hranice Flédy se tým Level B Production vydá s koncertem Monkey Business, jež zahrají 22. května netradiční koncert přímo na hradě Špilberk. „K blížícím se 15. narozeninám si Fléda nadělí i sesterskou letní scénu. Ta oživí dění na brněnské přehradě a zpestří návštěvníkům parné dny strávené v Bystrci,“ uzavírá Lukáš Stara. Prosluněná scéna v plážovém stylu TIKI baru vzniká právě nyní a přinese to, co na přehradě chybělo. Pohodovou plážovou atmosféru, originální letní nápojový lístek a kvalitní zábavní program.

O klubu Fléda
Historie kulturního prostoru Flédy se datuje již do roku 1911. Na počátku 19. století vznikl v místě dnešního klubu kabaret Brüner Fledermause (Brněnský netopýr), který byl oblíbeným podnikem pro zábavu vojáků i intelektuálů. Během let název kabaretu zlidověl a jeho dramaturgie byla stále odvážnější. Fléda se například stala jednou z prvních scén, které v Brně hostily jazzové koncerty. V 70. a 80. letech byl prostor přestavěn na televizní studio, známé jako Netopýr. Hudební éra Flédy se opět nastartovala po roce 2001, kdy byl interiér domu na Štefánikově ulici přebudován na hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu produkční tým Level B production, který z klubu vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice.

Dramaturgie klubu je velmi rozmanitá a představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a rodící se hudební směry. V programu naleznou své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci (Elektra, Vendeta, Vibe). Ty jsou vždy zaměřeny na konkrétní hudební žánry a aktuální trendy. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 1000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků.

Dodal: Přemysl Štepánek, Level B production
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

ELEKTRA: JOHN DIGWEED

Pátek 24. 4. 2015
Vstup: 490 - 540 Kč
Vystupují:
John Digweed (UK), Orbith, Fatty M, Borra (SK), Fly
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika