Sperm Festival doplňuje line-up

Sperm Festival doplňuje line-up

01. 04. 2010  |  Autor: redakce  |  Komentáře (0)
Na prvním ročníku Sperm Festivalu všechny nadchla parádní performance Jamie Lidella, tento rok svou účast potvrdila druhá polovina post-techno dua Super_Collider, v Chile narozený Cristian Vogel. Cristian zahraje v pátek 23. dubna ve společném audiovizuálním setu s VJ Kolouchem.
Na festivalu vystoupí také tvůrčí síla Jahcoozi a jeden z nejlepších současných berlínských beatmakerů Robot Koch se svým sólovým živým projektem a dvorní zpěvačkou Grace. Mezi jedno z posledních potvrzených jmen patří i mladý zástupce techhouseové scény Jacob Korn. Za sebou má například hraní na festivalech Sónar nebo Red Bull Music Academy.

Prasklý balon se stal symbolem letošního ročníku festivalu

Držitel ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 2001 Tomáš Vaněk, který pro svou tvorbu využívá termínu particip označující akci koncipovanou pro určité místo a situaci, se stal ve spolupráci s Advancedesign autorem grafického konceptu letošního ročníku festivalu. „Pro grafický koncept jsme vzešli z mého Participu 45, který jsem prezentoval v Galerii etc. v roce 2005. Tenkrát jsem nafoukl tři obří balóny o průměru metr a půl a v průběhu vernisáže, za přítomnosti hostů, jsem balóny praskl a začal je natahovat. Motto tohoto participu je metoda: Mysli kulatě – jednej hranatě.

sperm

Ve spolupráci s Advancedesign jsme se rozhodli tuto metodu využít i při vytváření konceptu pro letošní ročník Sperm Festivalu,“ vysvětluje Tomáš Vaněk vznik unikátního grafického konceptu letošního ročníku Sperm Festivalu a dodává: „Blánu balónu jsme natahovali a připevňovali na zeď přímo v ateliéru v Meet Factory, kde jsme potom objekt i fotili.“
Na tematickém základě grafického konceptu vznikla i festivalová znělka, kterou režíroval Štěpán Vodrážka, který v minulosti natočil například klip pro hudební skupinu Cartonnage ke skladbě Patisserie nebo znělku čtvrtého ročníku filmového festivalu Der Film.

Najdi si svůj Sperm vinyl

Sperm Festival se rozhodl namísto tradičních letáků oslovit potenciální návštěvníky neobvyklým propagačním formátem – vinylovou deskou. V několika vlnách bylo po Praze distribuováno do kaváren, obchodů, barů ale i přímo do ulic přes 3 tisíce vinylových desek s logem Sperm Festivalu. „Desky jsme sháněli po bazarech a antikvariátech, tímto netradičním formátem jsme chtěli oživit město a naznačit přesah festivalu do městské kultury,“ uvedl za organizátory Michal Brenner.

vinyl

Vstupenky jsou již v předprodeji v sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticketstream, třídenní permanentka vyjde na 490 korun plus poplatky, denní vstupenky pak od 190 do 290 korun. Více informací lze nalézt na webu www.sperm.cz.

Dodal: Ivana Svítková, Sperm Fest
INFORMACE K HUDEBNÍ AKCI

SPERM FESTIVAL IS BACK

Pátek 23. 4. 2010 až Neděle 25. 4. 2010
Vstup: 190-290/250-390
Vystupují:
Dan Deacon, Why?, Cristian Vogel, Pantha du Prince, High Places, Boxcutter, Robot Koch feat. Grace, SPAM - Karel Gott Prager, Floex & Líba: Orlakovy ruce, Owntempo (ANS, Side9000, Subject Lost), Bio by Bio Oko: film All Tomorrow Parties, Nerdcore for Life, Vincet Moon a další
Další informace
0 KOMENTÁŘŮ
DISKUZE
Jméno:
Email:
Titulek:
Text:
Zadejte číslo 144:
SOUTĚŽTE
SOUVISEJÍCÍ OBSAH
TIPY NA ZAJÍMAVÝ OBSAH
REKLAMA   |   KONTAKT   |   ARCHIV   |   FESTIVALY 2020   |   RSS
ISSN 1801-6340, © Copyright Poslouchej.net 2003-2012
Webdesign a grafika